Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková (Foto: TASR/AP - Alfredo Falcone)

Tenisové tipy (12.12.): Získa Siniaková pre český tenis ďalší titul?

BRATISLAVA – Aj dnešný deň vám prinášame tradičné tipérske odporúčania. Prestížny ženský turnaj kategórie ITF v Dubaji vrcholí a my sa pozrieme na finálové stretnutia vo dvojhre aj štvorhre.


ITF Dubaj – finále

Kateřina Siniaková – Sorana Cirsteová (12.12. o 12:00)

V singlovom finále sa stretnú tenistky, ktoré predvádzajú počas celého týždňa skvelé výkony. Siniaková sa už v prvom kole poriadne natrápila s indickou súperkou Rainovou, keď musela otáčať nepriaznivý stav, ale od tohto zápasu sa prezentuje kvalitnými výkonmi. V ďalšej fáze zdolala aj slovenskú tenistku Schmiedlovú, proti Britke Watsonovej stratila len 7 gemov. Vo včerajšom semifinálovom zápase zvládla aj nepríjemnú Ruseovú a jej účasť vo finále nie je prekvapením. Jej súperkou bude skúsená 30-ročná Cirsteová, ktorá kvalitnou hrou rovnako nezaostáva a v doterajšej fáze turnaja zdolala kvalitné súperky. Na jej rakete skončila Blinkovová, Cocciaretto a zdolala aj s výbornou formou hrajúcu Krejčíkovú či Hercogovú. V posledných dvoch zápasoch strávila na kurte päť hodín a jej fyzická kondícia pred finálovým zápasom môže byť otázna. Aj napriek náročnému programu si myslím, že finálové stretnutie bude veľmi vyrovnané, a preto volím tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Počet gemov v zápase viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,87

Tip OK


ITF Dubaj štvorhra – finále

Aliona Bolsovová-Zadoinovová/Kaja Juvanová – Ankita Rainaová/Ekaterine Gorgodzeová (12.12. o 10:00)

Vo finále štvorhry máme veľmi prekvapivé zastúpenie. Rainaová s Gorgodzeovou sú katmi favoritiek na tomto turnaji, keď dokázali zdolať elitné deblové páry ako Janiová/Kruničová, Flipkensová/Klepacová a v semifinále zdolali aj rusko-britský pár Blinkovová/Watsonová. V rebríčku štvorhier sú až v druhej, resp. v tretej stovke, ale podmienky v exotickom Dubaji im náramne vyhovujú. Vo finále budú mať navyše po troch náročných zápasoch prijateľné súperky, ktoré sa prioritne orientujú na dvojhru. 20-ročná Juvanová odohrala počas celej kariéry vo štvorhre len štrnásť zápasov s bilanciou 8-6. Jej deblová partnerka je na štvorhru viac aklimatizovaná, ale na kvalitu ich súperiek by to stačiť rozhodne nemalo. Rainaová s Gorgodzeovou zdolali na tomto turnaji kvalitné súperky a z triumfu by sa mali tešiť aj vo finálovom dueli.

Tip: Víťaz zápasu Rainaová/Gorgodzeová

Kurz Niké: 1,38

Tip OK

Zdroj: ts, Niké

About Roderik Pastier

Check Also

VIDEO Kvalifikant Molčan šokoval turnajovú jednotku: Veľkého favorita vyradil bez straty setu

GRAN CANARIA – Slovenský tenista Alex Molčan sa na challengerovom podujatí v španielskej Gran Canarii …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + one =