Sebastian Korda
Sebastian Korda (Foto: TASR/AP - Frank Franklin II)

Tenisové tipy (12.1.): Syn českej legendy v boji o finále a dvojica francúzskych derby na Australian Open

BRATISLAVA – Ani dnes nemôže chýbať tradičné trio tipov z dnešného dňa.


ATP Melbourne – semifinále kvalifikácie

Antoine Hoang – Arthur Rinderknech (12.1. o 13:00)

V boji o finále kvalifikácie nás v Katare okrem iných čaká aj zaujímavé francúzske derby, v ktorom si to rozdajú favorizovaný Hoang a Rinderknech. Obidva vzájomné súboje týchto borcov priniesli poriadnu drámu, naposledy vlani na halovom podujatí v Ortisei zvíťazil Hoang po setoch 6:4, 3:6, 7:6. V úvodných kvalifikačných vystúpeniach obidvaja Francúzi ukázali kvalitu predovšetkým na servise. Hoang si v súboji so skúseným Robredom stratil podanie len jediný raz (6:1, 7:5) a Rinderknech s Masurom dokonca ani raz (7:6, 6:3). Rozhodne očakávam tuhý boj a žiadnu hladkú záležitosť v prospech jedného či druhého hráča a určite nevylučujem ani trojsetovú zápletku, takže odporúčam tip na over.

Tip: viac ako 19,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,37

Tip OK


ATP Melbourne – semifinále kvalifikácie

Gregoire Barrere – Maxime Janvier (12.1. o 13:35)

Ďalším zaujímavým francúzskym derby v semifinále kvalifikácie v katarskej Dauhe bude súboj Barrereho s Janvierom. Aj keď je vyššie postavený Barrere, ktorý je nasadenou jednotkou, je dosť výrazným kurzovým favoritom, ľahké to rozhodne mať nebude. Obidvaja Francúzi v prvom kvalifikačnom vystúpení vyradili českých súperov, Barrere si v dvoch setoch poradil s Kolářom (7:6, 6:3), ale ešte cennejší skalp získal Janvier, ktorý po obrate vyradil skúseného Rosola (6:7, 7:5, 6:1). V jedinom vzájomnom súboji sa Barrere s Janvierom stretli na domácom halovom podujatí v Orléans a po veľkej dráme sa napokon radoval Barrere (4:6, 7:6, 6:2). Ako som už spomínal, favorit je jasný, ale podľa môjho názoru s ním Janvier bude veľmi dlho minimálne držať krok.

Tip: viac ako 19,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,41

Tip OK


ATP Delray Beach – semifinále

Cameron Norrie – Sebastian Korda (13.1. o 2:00)

O finále si to na rýchlom americkom povrchu v Delray Beach rozdajú domáci Sebastian Korda a v skvelej forme hrajúci Brit Cameron Norrie. Ľavoruký tenista napriek vyššiemu rebríčkovému postaveniu nie je pred semifinále v role favorita, pretože Korda zopakoval v americkom derby triumf s Isnerom z Roland Garros a po Paulovi tak vyradil ďalšieho veľkého domáceho favorita. Syn českej legendy Petra Kordu rozhodne v boji o finále nie je outsiderom, ale dva náročné zápasy s Paulom a Isnerom mu rozhodne ubrali veľa síl. Norrie po kanári stratil v štvrťfinále s Tiafoem vôbec prvý set na turnaji (4:6) a očakávam, že bude oddýchnutejší ako jeho americký súper. V prvom vzájomnom súboji týchto hráčov sa mi pozdáva aj tip na vyšší počet gemov v zápase, keďže očakávam trojsetový boj.

Tip: Norrie vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,33

Tip KO


Zdroj: ts, Niké

About Majo Malinovský

Check Also

Prvá slovenská radosť z Tokia: Polášek s Kleinom zaskočili ruských favoritov a sú v osemfinále

TOKIO – Slovenskí tenisti Lukáš Klein s Filipom Poláškom sa prebojovali do 2. kola štvorhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 1 =