Home Australian Open Tenisové tipy (10.2.): Zvládne Kyrgios nasadeného súpera, premožiteľ Gombosa aj Cressy o prekvapenia s favoritmi

Alexander Zverev

BRATISLAVA – Aj dnes vám prinášame trojicu zaujímavých tipov a zamierili sme ako inak do austrálskeho Melbourne, kde sa pozrieme na trio súbojov druhého kola.

Australian Open – 2. kolo

Nick Kyrgios – Ugo Humbert (10.2. o 9:00)

Jedným zo šlágrov hracieho dňa bude určite vystúpenie ostro sledovaného domáceho kontroverzného búrliváka Nicka Kyrgiosa, ktorý sa pri každom svojom vystúpení prezentuje aj emotívnymi reakciami, na ktoré si jeho fanúšikovia už zvykli. V poslednom období si čoraz častejšie cez médiá vymieňajú odkazy s Djokovičom, ktorého Austrálčan evidentne nemá v obľube. Teraz ho čaká náročný súper, nasadená 29. Ugo Humbert, s ktorým sa Kyrgios stretol len raz vlani v Acapulcu, kde po prehratom úvodnom sete (3:6) zápas Austrálčan vzdal. V úvodnom kole Humbert stratil jeden set v tajbrejku, Kyrgios portugalského kvalifikanta zdolal trikrát 6:4. Obidvaja hráči často hrávajú tajbrejky a nejaký jeden dva urČite očakávam aj od vzájomného súboja, pretože pri kvalitách servisu obidvoch borcov to s brejkami zrejme bude náročné. Verím, že Humbert favorizovaného Kyrgiosa minimálne potrápi, ten nie je ani zďaleka psychicky stabilný a v troch setoch náročného súpera zdolať nedokáže, tipujem over.

Tip: viac ako 40,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,79

Maxime Cressy – Alexander Zverev (10.2. o 10:30)

Aj keď v rebríčku mu aktuálne patrí až 172. priečka, proti turnajovej sedmičke podľa môjho názoru rozhodne nie je bez šance. Zverev na úvod sezóny nepôsobí suverénnym dojmom, zo štyroch zápasov vyhral len dva a v každom dueli stratil minimálne jeden set. Inak tomu nebolo ani v prvom kole s Američanom Gironom, ktorý Zvereva až nečakane dlho poriadne trápil, Nemec viackrát pôsobil frustrovaným dojmom a v jednom momente si to odskákala aj jeho raketa. Po zápase samotný Zverev priznal, že to nebolo vôbec jednoduché a podľa môjho názoru ho teraz čaká veľmi podobný súper. Američan má kvalitné podanie, v prvom kole sa o tom presvedčil Japonec Daniel, ktorému nastrieľal až 26 es a v zápase s len tromi brejkami zvíťazil Cressy 7:6, 7:6, 6:4. Pozdáva sa mi tu veľmi aj stávka na viac ako 32,5 gemu v zápase, ale lákavejší kurz je na ten jeden set, ktorý Američan proti Zverevovi podľa môjho názoru môže v kľude uhrať.

Tip: Cressy +2,5 setu v zápase

Kurz Niké: 2,25

Australian Open – 1. kolo

Grigor Dimitrov – Alex Bolt (10.2. o 10:30)

Turnajová osemnástka Grigor Dimitrov je proti ľavorukému domácemu tenistovi Boltovi jasným favoritom, ale nemusí to mať až také jednoduché. Austrálčan je na domácej pôde veľmi nepríjemným súperom, o čom sa v prvom kole presvedčil aj náš Norbert Gombos, ktorý Boltovi hladko podľahol 2:6, 2:6, 6:4 a 3:6. Dimitrov síce v úvodnom kole bez straty setu zvládol Čiliča, ale ten už zrejme nenájde svoju niekdajšiu formu a v posledných mesiacoch poriadne upadol. Naopak Bolt je doma mimoriadne svetlým zjavom, potrápil na prípravnom turnaji aj Wawrinku, zdolal Kokkinakisa a McDonalda, ktorí prešli na Australian Open úvodným kolom a to všetko hovorí o kvalitách Bolta. Ten podľa môjho názoru veľkého favorita potrápi a minimálne ten set urve, lákavý je aj tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Bolt +2,5 setu v zápase