Home Najdôležitejšie Tenisové tipy (10.1.): Poradí si rekordný chorvátsky bombardér aj s ďalšou prekážkou?

Ivo Karlovič

BRATISLAVA – Aj dnes prichádzame s trojicou tradičných tipérskych odporúčaní, ktoré nás zaujali.

ATP Antalya 2 – osemfinále

Fabio Fognini – Jéremy Chardy (10.1. o 9:00)

Zaujímavý boj o štvrťfinále v tureckej Antalyii sľubuje duel nevyspytateľného talianskeho bojovníka Fabia Fogniniho a francúzskeho súpera Jéremyho Chardyho. Fognini, ktorý častokrát na kurtoch stráca nervy a vybíja si zlosť a frustráciu na rakete, v prvom kole zvládol talentovaného Vrbenského bez straty setu (6:4, 7:6) a v boji o štvrťfinále ho čaká obľúbený súper. Fognini so Chardym vyhral sedem z ôsmich vzájomných súbojov, ale v štyroch dueloch na tvrdom povrchu vždy prehral aspoň set. Chardy hladkou dvojsetovou výhrou s Albotom (6:3, 6:4) ukázal v Turecku svoje kvality a rozhodne nie je proti Talianovi bez šance. Očakávam tuhý boj a vyrovnaný zápas, verím, že Francúz minimálne set uhrá, ale pozdáva sa mi aj tip na vyšší počet gemov v zápase.

Tip: Chardy vyhrá aspoň jeden set

Kurz Niké: 1,45

Tip OK

ATP Delray Beach – osemfinále

Roberto Quiroz – Ivo Karlovič (11.1. o 0:00)

Rekordný chorvátsky bombardér Ivo Karlovič píše v americkom Delray Beach históriu. V 41 rokoch totiž ako najstarší hráč od roku 1995 dosiahol triumf na okruhu ATP, keď v úvodnom súboji zdolal Španiela Andújara. Teraz proti nemu bude stáť taktiež výborne podávajúci Ekvádorčan Quiroz, s ktorým ešte v roku 2018 zohral poriadnu bitvu. Karlovič, ktorý sa v každom zápase opiera o delové podanie, uspel pred dvomi rokmi na halovom podujatí v Calgary po setoch 7:6, 4:6 a 7:6. To jasne svedčí o tom, aký zápas môžeme očakávať na rýchlom povrchu v Delray Beach. Karlovič v prvom kole nastrieľal súperovi 27 es, ale ekvádorský súper tiež v troch doterajších dueloch 18 es a taktiež si veľmi pomáha podaním. Quiroz v Delray Beach odohral sedem setov a z toho až štyri boli do sedem, takže určite s výborne podávajúcim súperom to bude opäť vyrovnané. Tipujem vyšší počet gemov v zápase a páči sa mi aj tip na viac ako 10,5 gemu v prvom sete vo veľmi lákavom kurze.

Tip: Viac ako 22,5 gemu v zápase

Kurz Niké: 1,47

Tip KO

WTA Abú Dhabí – osemfinále

Paula Badosová Gilbertová – Veronika Kudermetovová (10.1. o 9:30)

Aj keď ženský tenis tipujem len veľmi nerád, posledný tip bude zo ženského podujatia v Abú Dhabí. Ide o osemfinálový súboj favorizovanej Rusky Kudermetovovej, ktorá vyzve španielsku súperku Badosovú Gilbertovú. Španielka už na úvodnom turnaji sezóny vyradila dve favoritky (Sevastovovú a Cornetovú), ale na kurte strávila už viac ako tri a pol hodiny, čo sa môže prejaviť na nedostatku fyzických síl. Španielka je tiež skôr špecialistkou na pomalú antuku a hard jej hre až tak dokonale nesedí ako pomalší povrch. Ruska si s Kontaveitovou aj Turatiovou poradila hladko a štyri sety odohrala za zhruba 2 hodiny aj 45 minút. Ruská favoritka obľubuje rýchly povrch a dokázala to aj v jedinom vzájomnom súboji so španielskou rivalkou, keď jej v roku 2019 v americkom Indian Wells darovala v zápase len päť hier. Aktuálna ruská svetová 46. zatiaľ v Abú Dhabí postupuje suverénne a ja očakávam, že si poradí aj so španielskou antukovou špecialistkou.

Tip: Kudermetovová víťazka zápasu