streda , 26 februára 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Šéf ruského tenisu Tarpiščev: „Sezóna našich mužov bola excelentná“
Foto: Wikipédia

Šéf ruského tenisu Tarpiščev: „Sezóna našich mužov bola excelentná“

MOSKVA – V ruskom tenise sa tento rok karta obrátila. Muži definitívne zatienili ženy. Prezident Ruskej tenisovej federácie Šamiľ Tarpiščev je však celkovo spokojný.

„Táto sezóna bola celkovo veľmi dobrá, v prípade našich mužov dokonca excelentná. Prezentovali sa slušnými výkonmi v Davisovom pohári a žali aj individuálne úspechy. Reprezentantky podávali priemerné výkony, no bol na nich badať veľký prísľub do budúcna,“ povedal Tarpiščev pre agentúru TASS.

Ruskí tenisti ovládli v tomto roku na okruhu ATP až päť turnajov. Štyri tituly vybojoval piaty hráč svetového rebríčka ATP Daniil Medvedev, ktorý triumfoval v Šanghaji, Petrohrade, Cincinnati a Sofii. Jeden pridal 23. hráč renkingu Andrej Rubľov, ktorý vyhral turnaj v Moskve. V dobrom svetle sa prezentoval aj aktuálne 17. Karen Chačanov. Na premiérovom finálovom turnaji Davisovho pohára vypadli víťazi z rokov 2002 a 2006 až v semifinále, keď nestačili na Kanadu.

Po ústupe Marie Šarapovovej či Svetlany Kuznecovovej začínajú „vystrkovať rožky“ mladé Rusky. Na vzostupe sú Veronika Kudermetovová, Jekaterina Alexandrovová, Anna Blinkovová, Anastasia Potapovová alebo Anna Kalinská. O návrat medzi elitu sa pokúsi v roku 2020 Daria Kasatkinová.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Annacone o Federerovi: „Nie som pripravený odpísať ho“

NEW YORK – Americký tréner Paul Annacone, ktorý v minulosti spolupracoval so Švajčiarom Rogerom Federerom, verí, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 9 =