streda , 27 mája 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Talent: Robin Montgomeryová – Dievča hrajúce rado proti ženám
Foto: Instagram/jjtc

Talent: Robin Montgomeryová – Dievča hrajúce rado proti ženám

Tradične sa v piatok venujeme talentom. A, rovnako tradične, nás to ťahá do Spojených štátov amerických. Dnes za to môže Robin Montgomeryová.

Detstvo a juniorská kariéra

Robin Montgomeryová sa narodila 5. septembra 2004 vo Washingtone. Jej tenisová história sa začala písať v piatich rokoch v Junior Tennis Champion Center (JTCC) v Marylande, kam ju priviedla mama Gabby. V kategórii do 12 rokov bola v rámci Spojených štátov amerických druhá na antukových majstrovstvách a tretia na hardových. V národnom rebríčku bola dvojkou. V U 14-ke sa už stala jednotkou a bolo treba skúsiť medzinárodnú úroveň.

Reportáž o tréningoch v JTCC z roku 2018:

Na tej sa „oťukávala“ od jesene 2017. Sprvu len pre zbieranie skúseností. Grandslamový debut nastal až na US Open 2018, kde jej v 1. kole nedala veľa šancí Daria Snigurová z Ukrajiny. Štvrťfinále na Orange Bowle 2018 a 3. kolo Wimbledonu 2019 boli „slabé“ výsledky vzhľadom na očakávania. Rovnaký zápis ako v Londýne prišiel o pár mesiacov neskôr na US Open.

Veľkým úspechom je titul z Orange Bowlu 2019. Grandslamové zlepšenie v podobe štvrťfinále priniesol až Australian Open 2020. „Titul z Orange Bowlu mi dodáva sebavedomia aj smerom ku Grand Slamom. Pomohlo mi to pochopiť, že sem patrím,“ vravela americká tínedžerka.

Fragmenty z finále Orange Bowlu 2019:

Konzistencia výkonov vo dvojhre i štvorhre, ktorá ale zatiaľ rovnako nepriniesla nič úžasné, robia z Robin juniorskú svetovú päťku, čo je jej maximum.

Profesionálne výsledky s nedávnym prelomovým

Možno sa pýtate, prečo o Montgomeryovej vlastne píšeme. Veľa dievčat má lepšie juniorské výsledky. Robin však svoje prvotné pokusy medzi ženami mení na signifikantné úspechy. Už debut v marci 2019 na 15-ke v domácom Carsone premenila na štvrťfinále.

Potom prišiel útlm, resp. „cielený útlm“ a pauza od ženských akcií. Pred týždňom však išla na 25-ku doma v Las Vegas. Bez očakávaní, využívajúc juniorský renking. Stalo sa niečo nečakané. Pätnásťročné dievča získalo titul. Po finálovom obrate proti 174. žene sveta Jou Siao-ti z Číny. Ešte niekto o washingtonskej rodáčke pochybuje?

s víťaznou trofejou z Las Vegas

Momentálne je americká tínedžerka v hodnotení WTA na svojom maxime v podobe 803. miesta.Profil hráčky

Robin Montgomeryová je typická americká tenistka. Vyznáva útočný tenis od základnej čiary a najlepšie sa cíti na tvrdom povrchu. Tenis hrá ľavou rukou využívajúc obojručný bekhend. „Baví ma hrať proti starším dievčatám. Tlak je menší. Mám to rada,“ prízvukuje.

Podľa dostupných zdrojov momentálne trénersky vedie americký zázrak Roy Harris. „Vždy bude jeden víťaz a jeden porazený,“ cituje tenistka mantru, ktorú jej „vtĺkli“ do hlavy kouči. „Pomáha mi to. Bez ohľadu na výsledok však viem, že musím ostať rovnakou osobou a ľudia mi budú drukovať,“ dodáva.Predikcia Tenisového sveta: Robin Montgomeryová sa prihlásila o slovo až ostatným úspechom v Las Vegas. Nemyslím si, že sa raz zaradí medzi elitu, jej strop momentálne vyzerá okolo 50. miesta. Američanky sú však ambiciózne a môže sa vypracovať.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Minuloročný španielsky hrdina si to nevie predstaviť: Davisov pohár je najvýznamnejšia súťaž reprezentačných družstiev

BARCELONA – Španielsky tenista Roberto Bautista Agut si nevie predstaviť, že by sa novembrový finálový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 3 =