Home Správy Svitolinová zvíťazila na MS WTA Tour v Šen-čene aj v treťom zápase

Svitolinová zvíťazila na MS WTA Tour v Šen-čene aj v treťom zápase

by Dominika Mikušiaková
Jelina Svitolinová

ŠEN-ČEN – V zápase Purpurovej skupiny na MS WTA Tour v Šen-čene zdolala Ukrajinka Elina Svitolinová americkú náhradníčku Sofiu Keninovú po setoch 7:5, 7:6(10).

Ukrajinská tenistka, ktorá mala už pred zápasom istotu semifinále, nevstúpila do zápasu ideálne. V treťom geme jej nestačilo na servise vedenie 40:0 a o podanie prišla. V šiestom geme dokázala vyrovnať, okamžite však opäť zaváhala na podaní. V závere setu rodáčka z Odessy zabojovala, za stavu 5:4 nedovolila Keninovej dopodávať a napokon prvý set ovládla 7:5.

V druhom dejstve sa hralo dlhú dobu bez brejkov. To zmenila Keninová, keď sa za stavu 4:4 presadila na príjme a išla podávať do setu. Ani tentoraz jej to nevyšlo, Ukrajinka v dlhom geme odvrátila setbal a vyrovnala. Za stavu 6:5 sa dostala k mečbalu, Keninová však koniec zápasu odmietla a vynútila si tajbrejk. Ten priniesol obrovskú drámu, ktorú ukončila za stavu 11:10 Svitolinová, keď premenila svoj celkovo šiesty mečbal.

• Svitolinová dominovala na esá 11:2
  • Keninová sa dopustila desiatich dvojchýb, celkovo urobila 46 nevynútených chýb
  • Ukrajinka na MS WTA Tour vyhrala už ôsmy zápas v rade
  • v skupinovej fáze v Šen-čene nestratila ani set

Už pre zápasom bolo jasné, že Svitolinová postúpi do semifinále ako víťazka skupiny. V zajtrajšom boji o finále ju tak čaká Belinda Benčičová. O druhej postupujúcej z Purpurovej skupiny sa už o malú chvíľu rozhodne v priamom súboji medzi Karolínou Plíškovou a Simonou Halepovou.