Home Správy Svitolinová prvou semifinalistkou US Open

Svitolinová prvou semifinalistkou US Open

NEW YORK – V úvodnom štvrťfinále grandslamového US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) zdolala turnajová päťka Elina Svitolinová z Ukrajiny 16. nasadenú Britku Johannu Kontovú 6:4, 6:4.

V úvodnom sete si hráčky do stavu 2:2 bez väčších problémov držali podania. Nasledovala séria troch brejkov, po ktorej viedla turnajová päťka 4:3. Jej medzihra bola konzistentnejšia, a hoci pustila Kontovú k šanci vyrovnať, napokon vydrela zvýšenie na 5:3. O chvíľu zvládla aj posledný krok.

V druhom dejstve zrážali britskú tenistku nevynútené chyby ešte výraznejšie. Od stavu 2:2 prišla, podobne ako v prvej časti, šnúra troch prelomených servisov. Podobnosť bola vzápätí umocnená Svitolinovej zvýšením na 5:3. Ukrajinka sa skvele pohybovala, výrazne menej kazila. Súperka jej síce v deviatom geme odvrátila výbornými podaniami dva mečbaly, no viedlo to len k predĺženiu zápasu. Favoritka za stavu 5:4 komplikácie nedopustila.

• Svitolinová sa stala prvou ukrajinskou semifinalistkou US Open
  • postúpila do druhého grandslamového semifinále za sebou
  • dnes zahrala viac es (4:3)
  • dopustila sa len 13 nevynútených chýb, jej protivníčka 35
  • Kontovú zdolala aj v piatom vzájomnom zápase

„Bol to veľmi, veľmi ťažký zápas. Obe sme dobre útočili, bolo to celkom vyrovnané. Som šťastná, že som zvládla ten tlak. Semifinále si určite užijem,“ uviedla rodáčka z Odesy, ktorá sa o svoje premiérové grandslamové finále pobije s domácou osmičkou žrebu Serenou Williamsovou alebo 18. nasadenou Wang Čchiang z Číny.