Home Najdôležitejšie Bartyová premiérovo zdolala neobľúbenú Svitolinovú a má titul z Turnaja majsteriek

ŠEN-ČEN – Víťazkou MS WTA Tour 2019 v čínskom Šen-čene sa stala svetová jednotka a debutantka podujatia Ashleigh Bartyová z Austrálie, ktorá si vo finále poradila s obhajkyňou titulu Ukrajinkou Elinou Svitolinovou po setoch 6:4, 6:3.

Prvý set sa niesol v znamení vyrovnanosti a kvalitných servisov. Za stavu 4:4 mala menšiu krízu na podaní Bartyová, pustila súperku k prvému brejkbalu zápasu, ale dokázala ho odvrátiť. Nakoniec cez štyri zhody podanie získala. Viedla tak 5:4. Za tohto stavu mala Svitolinová zrejme najslabšie momenty na servise v celom sete. Nepadalo jej príliš prvé podanie, čo ju limitovalo. Aj ona pustila súperku premiérovo k brejkbalom, tie boli zároveň setbalmi. Prvé dva ešte odvrátila, pri treťom sa z výhry tešila Bartyová.

V druhom sete sa do brejkového vedenia 2:1 dostala Svitolinová, ale vzápätí o výhodu prišla. Bartyová potom čistou hrou získala svoj servis a zdalo sa, že Svitolinová zažíva psychicky ťažkú časť zápasu. V ďalšej hre ponúkla súperke brejkbal. Tá ho premenila po tom, čo Ukrajinka vyprodukovala prvú dvojchybu zápasu. Stav tak bol 4:2 v prospech Austrálčanky. Vtedy sa ešte obhajkyňa vrátila do zápasu, keď znížila brejkom na 3:4. Zaváhala však na servise. Zo stavu 15:40 na servise sa ešte dostala, no keď neskôr prišiel ďalší brejkbal Austrálčanky, už kapitulovala. Bartyová tak šla servovať na triumf. Zvládla to čistou hrou a tak získala štvrtý titul sezóny hneď pri svojej premiére na Turnaji majsteriek.