streda , 27 mája 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Svitolinová a Simon skritizovali organizátorov Australian Open
Foto: TASR

Svitolinová a Simon skritizovali organizátorov Australian Open

MELBOURNE – Po prvom hracom dni Australian Open sa organizátori ocitli pod paľbou kritiky. Okrem aktérov kvalifikačných bojov sú nespokojní s hraním v znečistenom ovzduší aj Ukrajinka Elina Svitolinová či Francúz Gilles Simon.

Hráči pociťujú problémy s dýchaním aj počas tréningov, ešte väčšmi však dnes trpeli tí, ktorí museli odohrať 1. kolo kvalifikácie. Slovinka Dalila Jakupovičová bola dokonca na pokraji kolapsu. Problémy mali aj Kanaďanka Eugenie Bouchardová, Číňanka Jou Siao-ti alebo Briti Liam Broady a Jay Clarke.

Eline Svitolinovej ani Gillesovi Simonovi nie je osud hráčov ľahostajný. „Prečo musíme čakať, kým sa stane niečo zlé, aby sme začali konať?“ zamyslela sa v príspevku na Twitteri sympatická Ukrajinka.

Francúzsky veterán bol výrečnejší: „Keď sa nájdu doktori, ktorí povedia, že hrať na Australian Open v 45 stupňoch Celzia nie je nebezpečné a rozhodcovia, podľa ktorých nie je mokrá wimbledonská tráva klzká, určite nájdeme aj expertov, ktorí potvrdia, že je kvalita ovzdušia vyhovujúca.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Minuloročný španielsky hrdina si to nevie predstaviť: Davisov pohár je najvýznamnejšia súťaž reprezentačných družstiev

BARCELONA – Španielsky tenista Roberto Bautista Agut si nevie predstaviť, že by sa novembrový finálový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three + sixteen =