sobota , 11 júla 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Svetový tenis je späť: Na najväčšom podujatí od vypuknutia pandémie aj posledné dve grandslamové víťazky
Sofia Keninová
Sofia Keninová s grandslamovou trofejou (Foto: TASR/AP-Dita Alangkara)

Svetový tenis je späť: Na najväčšom podujatí od vypuknutia pandémie aj posledné dve grandslamové víťazky

CHARLESTON – Víťazky posledných dvoch grandslamových turnajov Sofia Keninová a Bianca Andreescuová budú hlavnými hviezdami tenisového turnaja, ktorý sa koncom júna uskutoční v americkom Charlestone.


Najväčšieho tenisového podujatia od marca, kedy sa kvôli pandémii koronavírusu zastavilo prakticky celé športové dianie vo svete, sa zúčastní šestnásť hráčok a nedočkaví tenisoví fanúšikovia si ho budú môcť vychutnať na stanici Tennis Channel.

Štvrtá hráčka sveta Američanka Keninová, ktorá triumfovala na tohtoročnom Australian Open a tiež šampiónka vlaňajšieho US Open a momentálne šiesta žena sveta Andreescuová z Kanady budú spolu s ostatnými hráčkami rozdelené do dvoch tímov.

čo new york dal, čo vzal - bianca andreescuová s trofejou z US Ope
Bianca Andreescuová (Foto: TASR/AP)Tie povedú americké kapitánky Madison Keysová a Bethanie Matteková-Sandsová. Štart turnaja je naplánovaný na 23. júna a odohrá sa pochopiteľne bez divákov v hľadisku. Na tomto podujatí sa odohrá 16 zápasov v dvojhre a tiež osem vo štvorhre.

Okrem spomínaného dua grandslamových šampióniek by sa v Charlestone, kde sa neuskutočnil tradičný aprílový turnaj WTA, mali predstaviť aj niekdajšia bieloruská svetová jednotka Viktoria Azarenková, víťazka US Open 2017 domáca Sloane Stephensová a tiež olympijská víťazka z Ria Mónica Puigová.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Rysuje sa nám tenisový škandál na aktuálne hraných exhibíciách? Viac ako dvadsať tenisových zápasov malo byť zmanipulovaných

LONDÝN- Minimálne dvadsaťštyri tenisových zápasov, ktoré sa odohrali na exhibičných turnajoch v čase pandémie koronavírusu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − 2 =