Simona Halepová
Simona Halepová (Foto: TASR/AP - Alfredo Falcone)

Svetová dvojka v slzách: Rumunka smúti po smrti človeka, ktorý stál pri zrode jej hviezdnej kariéry

BUKUREŠŤ – Rumunská tenistka Simona Halepová smúti po smrti človeka, ktorý stál na začiatku jej hviezdnej kariéry. Zámožný podnikateľ Corneliu Idu zomrel na koronavírus vo veku 70 rokov.


„Bez neho by som nikdy nebola na vrchole,“ povedala na úvod so slzami v očiach dvojnásobná grandslamová šampiónka.

29-ročnú tenistku nedávno zasiahla správa o úmrtí rumunského podnikateľa a jedného z najbohatších ľudí v celej Konstance, kde sa Halepová narodila, Cornelia Idua.

Obrovské náklady na začiatku kariéry

Náklady byly obrovské

Zámožný podnikateľ vlastnil okrem obrovského majetku aj šesť tenisových kurtov a podľa slov Rumunky mal práve on hlavný podiel pri zrode jej kariéry. „Strašne som milovala tenis. Zároveň som mala šťastie, keď som v šestnástich stretla pána Idua. On mi veľmi pomohol, platil všetky náklady, ktoré som mala. Bez jeho pomoci by som nebola tam, kde som teraz,“ spomína Halepová.

„Bolo to pre mňa náročné obdobie, náklady na tenis boli šialené. Potrebovala som jeho pomoc a podporu. Mala som šťastie,“ dodala druhá hráčka sveta.S ochorením koronavírusu sa musela vysporiadať aj samotná Halepová. V novembri odkázala svojim fanúšikom jasnú správu. „Cítim sa dobre, mám len mierne príznaky a verím, že sa z toho čoskoro dostanem,“ napísala na sociálnej sieti Instagram.

Zdroj: ts, sport.cz

About Roderik Pastier

Check Also

Murray našiel náhradu za Melbourne: Bývalá svetová jednotka ústrednou postavou challengerového podujatia

RÍM – Britský tenista Andy Murray sa po vynútenom odhlásení z úvodného grandslamového turnaja roka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − one =