Home Najdôležitejšie Švajčiarsko napriek nečakanej prehre do finále Hopmanovho pohára

Švajčiarsko napriek nečakanej prehre do finále Hopmanovho pohára

PERTH – Prvým finalistom Hopmanovho pohára sa stalo Švajčiarsko reprezentované dvojicou Belinda Benčičová/Roger Federer. Napriek tomu, že v poslednom zápase B skupiny podľahlo gréckej dvojici Maria Sakkariová/Stefanos Tsitsipas 1:2 na zápasy.

Švajčiarom stačil na postup jeden vyhratý zápas. O ten sa zaslúžil v prvej dvojhre po výsledku 7:6(5), 7:6(4) Roger Federer, ktorý si poradil so Stefanosom Tsitsipasom. Celý duel bol predovšetkým o podaní. Prvý set nepriniesol žiadny brejkbal, v skrátenej hre sa „Fedex“ blysol obratom z 1:4 na 7:5. V druhom dejstve mal Švajčiar na príjme dovedna tri šance. Za stavu 4:4 ani 5:5 však neuspel. Tentoraz ťahal v tajbrejku od začiatku za dlhší koniec povrazu.

O grécke vyrovnanie sa postarala Maria Sakkariová triumfom 6:3, 6:4 nad Belindou Benčičovou. V úvodnej časti stačil 23-ročnej aténskej rodáčke brejk na 4:2. Švajčiarka mala jedinú šancu na príjme v deviatej hre. V druhom dejstve otočila Benčičová z 1:2 na 3:2, ale súperka jej rozlet okamžite zastavila. Napokon si pripísala kľúčový úspech na príjme za stavu 4:4.

Maria Sakkariová a Stefanos Tsitsipas strhli víťazstvo na svoju stranu po setoch 4:3(4), 2:4, 4:3(3). V prvom sete boli všetci aktéri bezchybní na servise. V skrátenej hre otočil grécky tandem z 2:4 na 5:4. Za stavu 2:2 v druhom dejstve sa Federer s Benčičovou ako prví presadili na príjme, čo rozhodlo. Tretia časť priniesla opäť šesť úspešne odpodávaných gemov. Švajčiarsko viedlo v tajbrejku 3:1, no žiadnu ďalšiu výmenu už nezískalo.

Finálovými súpermi obhajcov prvenstva budú v sobotu o 9:00 SEČ domáci Austrálčania v zložení Ashleigh Bartyová/Matthew Ebden alebo hviezdni Nemci s Angelique Kerberovou a Alexandrom Zverevom.