Home Najdôležitejšie Suverénny vstup Kleina v chorvátskom Splite: Súperovi mimo rebríčka povolil len 3 gemy

Lukáš Klein

SPLIT – Slovenský tenista Lukáš Klein suverénne postúpil do finále kvalifikácia na challengeri v chorvátskom Splite. V úvodnom kole zdolal domáceho Brkiča hladko 6:1, 6:2.

Klein od úvodu zápasu jasne dominoval a hneď na prvom servisgeme Brkiča prelomil podanie a razom viedol 3:0. Svoj náskok ešte pred koncom setu zveľadil, vyhrával už 5:0 a chorvátskemu tenistovi hrozil nepopulárny “kanár”, ktorý sa mu však podarilo odvrátiť. Po 24 minútach viedol slovenský tenista 1:0.

276. hráč sveta mal výborný vstup aj do druhej sady, po pár minútach viedol už 4:0 a záver zápasu sa už len dohrával, keď obaja tenisti udržali svoje servisy. Klein vyhral druhý set výsledkom 6:2.

O postup do hlavnej súťaže zabojuje proti nasadenej päťke Mirzovi Bašičovi (300.), ktorý v úvodnom kole zdolal Francúza Doumbiu 2:0.