Home US Open Suárezová Navarrová prišla o takmer celú prémiu z US Open

Suárezová Navarrová prišla o takmer celú prémiu z US Open

NEW YORK – Španielska tenistka Carla Suárezová Navarrová si štartom na US Open príliš nezarobila. Dostala totiž vysokánsku pokutu.

Skúsená Španielka sa s turnajom rozlúčila už po 47 minútach. Prvý prehratý set v pomere 2:6 v zápase 1. kola proti maďarskej kvalifikantke Tímei Babosovej bol aj jej koncom. Následne totiž duel pre bolesti chrbta vzdala. Turnajový rozhodca Soeren Friemel však usúdil, že nešlo o výkon v súlade s profesionálnymi štandardmi.

Carla Suárezová Navarrová bola potrestaná pomerne radikálne. Hoci jej oficiálne patrí odmena 58 000 amerických dolárov, 40 000 zaplatí ako pokutu. Ak si uvedomíme náklady a daňové zaťaženie, z New Yorku si veľa peňazí neodváža.

„Neboli to pre mňa najjednoduchšie týždne, bojovala som s bolesťou chrbta. Spravili sme maximum, aby som bola pripravená a mohla do toho dať srdce, ale počas úvodného newyorského zápasu sa to zhoršilo,“ posťažovala sa španielska tenistka na Twitteri.