utorok , 22 septembra 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Štěpánek sa má stať podľa zahraničných médií novým trénerom Djokoviča
Foto: TASR

Štěpánek sa má stať podľa zahraničných médií novým trénerom Djokoviča

BELEHRAD – Srb Novak Djokovič sa doma v Belehrade pripravuje na novú sezónu. Stále však nie je jasné, kto ho bude trénovať. Nahlas sa spomína najmä Čech Radek Štěpánek.

Američan Andre Agassi zostáva trénerom srbského tenistu, no mal by mu byť k dispozícii len počas Grand Slamov. Je preto otázka, kto ďalší sa stane súčasťou tímu. Už v júni sa spomínal Radek Štěpánek, ktorý má s „Nolem“ dlhodobo priateľský vzťah. Vtedy však ešte český šoumen plánoval návrat. Všetko sa zmenilo, keď pred týždňom ukončil kariéru. Médiá teraz odhalili, že Djokovič začal sledovať Čecha na Instagrame, čo vraj môže všeličo predznamenávať.

Belehradský rodák už pred pár týždňami uviedol, že má v „hľadáčiku“ viacero mien a pridal definíciu svojho ideálneho kouča: „Mal by to byť bývalý tenista, ktorý mal skvelú kariéru, a ktorý zo seba vždy dokázal dostať maximum. Nebol svetová jednotka, ale bol chytrý a vytrvalý. A jeho hodnoty sú v súlade mojimi.“

Túto charakteristiku spĺňa Štěpánek stopercentne. Nielen úspechy a vytrvalosť, ale aj schopnosť zabávať divákov majú obe významné postavy svetového tenisu spoločnú.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

FOTO Ďalší pozitívny prípad na Roland Garros: Infikovaná je 128. hráčka sveta

PARÍŽ – Poľská tenistka Katarzyna Kawaová bola pozitívne testovaná na COVID-19. Pre porušenie zdravotného protokolu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + one =