Foto: Jimmie 48 photography

Štart Halepovej proti Čepelovej stále neistý

PARÍŽ – Jane Čepelovej pridelil žreb parížskeho grandslamu súperku, ktorá bola ešte pred týždňom považovaná za najväčšiu favoritku celej súťaže. Teraz sa nevie, či vôbec bude štartovať.

Simona Halepová si vo finálovom zápase WTA turnaja v Ríme poranila členok. Okamžité vyšetrenie potvrdilo natiahnutý väz v členku. „Keď som priletela do Paríža, šance ma môj štart boli 50/50. Na tréningu som sa necítila zle. Ešte absolvujem podrobnú kontrolu a rozhodnem sa podľa lekárov. Už mám skúsenosti s podobnými situáciami. Nedávno som mala problémy s kolenom, členok nie je v poriadku po šiesty alebo siedmy raz. Verím, že budem štartovať,“ opísala aktuálny stav Rumunka.

„Nechcem myslieť negatívne. Po turnaji v Miami som zmenila svoje psychické nastavenie. Chcem zostať každý deň pozitívna a robiť všetko to, čo závisí odo mňa. Nebude to jednoduché, no som pripravená aj na zložité situácie,“ prezradila pre WTA Halepová.

Hlavná súťaž v poradí druhého grandslamového turnaja sezóny štartuje už zajtra. Slovenka Jana Čepelová tak stále nevie, či nastúpi proti svetovej štvorke alebo nie. V poslednom vzájomnom súboji ju v roku 2015 zdolala na Wimbledone 5:7, 6:4, 6:3.

About Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Check Also

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + four =