Home Správy Srbsko napriek problémom Djokoviča ovládlo tretie štvrťfinále ATP Cupu

Srbsko napriek problémom Djokoviča ovládlo tretie štvrťfinále ATP Cupu

Novak Djokovič

SYDNEY – Srbsko zvíťazilo v treťom sydneyskom štvrťfinále ATP Cupu nad Kanadou presvedčivo 3:0 na zápasy.

Súboj tímových dvojok bol jasnou záležitosťou tej srbskej. Dušan Lajovič si poradil s Félixom Augerom-Aliassimem v dvoch setoch 6:4, 6:2. V úvodnom dejstve udrel za stavu 2:2 na príjme, na čo súper nedokázal v koncovke zareagovať. Rovnaký kúsok zopakoval srbský tenista aj v piatom geme druhého setu. Odpor mladého Kanaďana tým definitívne zlomil a v závere pridal ešte brejkovú poistku na 5:2. Po zmene strán dopodával zápas čistou hrou.

Víťazstvo favoritov spečatil Novak Djokovič, keď zdolal Denisa Šapovalova 4:6, 6:1, 7:6(4). Do stavu 4:4 nevideli diváci žiadny brejkbal. V deviatom geme sa na riterne presadil Kanaďan a po zmene strán prvý set ukončil. V druhom dejstve pohrdol tromi brejkbalmi na 2:1 a momentum sa otočilo. V ďalšom priebehu mu svetová dvojka povolila len šesť fiftínov. V tretej časti sa pomer síl na kurte opäť vyrovnal. Za stavu 4:4 sa prepracoval „Nole“ aj s dávkou šťastia k brejkbalu, nezaváhal pri ňom, no duel vzápätí nedoservoval. Nakoniec musel priniesť rozuzlenie tajbrejk. Srb ho získal po výsledku 7:4.

Srbi napokon pridali aj tretí bod. Nikola Čačič a Viktor Troicki porazili za rozhodnutého stavu Petra Polanského s Adilom Šamasdinom 6:3, 6:2. O osude prvého setu, v ktorom výborne servovali, rozhodli brejkom na 3:1. V druhom dejstve pokračovali v kvalitnom výkone. Servis Kanaďanov prelomili dvakrát – v treťom a siedmom geme.

V boji o finále narazia srbskí tenisti na Rusov, ktorí včera zdolali 3:0 na zápasy argentínsky výber.