Home Správy Srbi sú vo finále ATP Cupu – Rusom nedali šancu už po dvojhrách

Srbi sú vo finále ATP Cupu – Rusom nedali šancu už po dvojhrách

SYDNEY – Srbi postúpili do finále ATP Cupu po tom, čo si s Rusmi poradili už po dvojhrách. Nakoniec bol celkový stav stretnutia 3:0.

V prvom zápase si Dušan Lajovič poradil s Karenom Chačanovom 7:5, 7:6(1). Prvý set bol bez brejkov, dokonca dlho aj bez brejkbalov. Až v samom závere po veľkej dráme sa tešil Lajovič z prelomenia súperovho podania na 7:5. Podobne na tom bol aj druhý set. Ani jeden z hráčov nemal brejkbal. Rozhodoval tak tajbjrejk. V ňom si Srb vypracoval už náskok 6:0 a z rúk ho nepustil.

V druhom zápase proti sebe stáli veľké hviezdy – Novak Djokovič a Daniil Medvedev. Nakoniec sa tešila svetová dvojka zo Srbska 6:1, 5:7, 6:4. Prvý set bol jasnou záležitosťou Srba, prehral len jeden gem. V druhom si hráči niekoľkokrát vymenili servisy, až nakoniec v samom závere na 7:5 prelomil podanie súpera Rus a vynútil si tak tretí set. Tretie dejstvo malo opäť diametrálne odlišný dej. Na 3:2 získal jediný brejk setu Djokovič. V závere odolal za stavu 5:4 trom brejkbalom a poslal tak Srbsko do rozhodujúceho vedenia 2:0.

Keďže štvorhra bola už iba formalitou, kapitáni odvolali pôvodne nominované páry Djokovič/Troicki a Chačanov/Medvedev. Za Srbsko nastúpili Nikola Čačič a Viktor Troicki a za Rusko Teimuraz Gabašvili a Konstantin Kravčuk. Z výhry sa po setoch 6:4, 7:6(9) tešili Srbi.