Home Správy Šramková zvládla pozíciu nasadenej hráčky a postupuje vo Valencii do štvrťfinále

Rebecca Šramková

VALENCIA – Nasadená osmička Rebecca Šramková postupuje na turnaji ITF World Tennis Tour v španielskej Valencii ( 60 000 USD +H, antuka vonku) do štvrťfinále, keď zdolala domácu kvalifikantku Guiomar Maristanyovú Zuletovú de Realesovú 4:6, 6:4, 6:3.

Prvý set bol plný brejkbalových príležitostí. Ako prvá prišla o servis Šramková, keď stratila tretí gem. Španielka si vypracovala náskok 3:1, no Rebecca sa vrátila do zápasu a troma gemami za sebou otočila priebeh. Keď sa zdalo, že z psychologickej výhody vyťaží, stratila dôležitú deviatu hru a domáca tenistka už prvý set dopodávala. Využila prvý setbal.

Druhý set začala bratislavská vynikajúco. Postupne si vybudovala pohodlný náskok 5:1. Potom sa k slovu dostala súperka a získala 12 zo 14 výmen, čím znížila na 4:5. Slovenka záver setu na riterne zvládla a čistou hrou ukončila druhé dejstvo.

V záverečnom sete sa opakoval scenár z toho predošlého. Turnajová osmička mala impozantný vstup, vyhrávala dôležité výmeny a stav 5:1 bol opäť realitou. Španielka sa nechcela zmieriť s prichádzajúcou prehrou, vzala si jeden servis späť a brejk aj potvrdila, no v deviatom geme už bola proti mečbalu favoritky bezmocná.