Home Správy Šramková vo Valencii otočila zápas dvoma rýchlo vyhranými setmi

Šramková vo Valencii otočila zápas dvoma rýchlo vyhranými setmi

VALENCIA – Rebecca Šramková (254. v hodnotení WTA) zvíťazila v druhom kole podujatia ITF vo Valencii (60 000 USD +H, antuka vonku) nad Španielkou Marinou Bassolsovou Riberovou (367.) po setoch 5:7, 6:3, 6:2.

Šramková prišla o servis po veľkom boji hneď v prvej hre. Neskôr sa vrátila a vyrovnala na 2:2. Za stavu 5:4 mala na riterne tri setbaly, ale nezužitkovala ich a následne prišla o podanie. Za stavu 6:5 tak išla Španielka servovať na víťazstvo. Rebecca sa dostala zo stavu 15:40, následne mala aj brejkbal, ale nevyužila ho. Súperka sa potom dostala ešte k jednej šanci a tú už premenila.

V druhom dejstve šla Šramková do brejku na 4:2, následne odolala aj dvom brejkbalom. O chvíľu šla za stavu 5:3 servovať na víťazstvo v druhom sete a zvládla to bez straty fiftínu.

V rozhodujúcom sete mala Slovenka dve brejkbalové šance a obe využila. Prvou šla do vedenia 2:1, druhou na 5:2. Sama už nepustila súperku ani k jednej takejto šanci. Následne na servise uzavrela zápas hneď pri prvom mečbale.