Home Roland Garros Šramková vo finále kvalifikácie Roland Garros neuspela

Šramková vo finále kvalifikácie Roland Garros neuspela

PARÍŽ – Rebecca Šramková podľahla vo finále kvalifikácie grandslamového Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) s Poľkou Magdalenou Frechovou po setoch 6:4, 2:6, 3:6.

V prvom sete sa blysla naša tenistka obratom. Prehrávala síce 0:2, ale šnúrou štyroch gemov za sebou priebeh otočila a záver mala aj vďaka výbornému výkonu na servise pod kontrolou.

Druhé dejstvo mala Poľka pod kontrolou. Rebecce prestali fungovať riterny a za stavu 1:2 stratila podanie. V priebehu 8. gemu sa rozpršalo, po návrate na kurt ukončila rodáčka z Lodžu set na príjme.

V rozhodujúcej časti nevyužila Slovenka dva brejkbaly na 2:1 a zakrátko prehrávala 1:4. Podarilo sa jej ešte manko skresať, ale v 8. hre nepremenila trojicu gembalov, opäť stratila servis a v koncovke sa jej už nepodarilo vrátiť do zápasu. Poľská tenistka ustála v poslednom geme skóre 15:40.

• Šramková získala po 1. podaní 74 percent výmen, súperka dokonca 75 percent
  • dopustila sa až 63 nevynútených chýb, zatiaľ čo Frechová „len“ 40

Kvalifikácia Roland Garros sa týmto zápasom zo slovenského pohľadu skončila. Úspešne ju zvládli Martin Kližan a Jozef Kovalík.