Home Správy Šramková cez neobľúbenú súperku do 2. kola ITF turnaja v Székesfehérvári

Šramková cez neobľúbenú súperku do 2. kola ITF turnaja v Székesfehérvári

Rebecca Šramková

SZÉKESFEHÉRVÁR – Ôsma nasadená Rebecca Šramková si poradila v 1. kole turnaja kategórie ITF World Tennis Tour v maďarskom Székesfehévári (60 000 USD, antuka v hale) s domácou Rékou-Lucou Janiovou po setoch 7:6(5), 3:6, 6:3.

Šramková vstúpila do zápasu vynikajúco, keď získala prvé tri gemy. Maďarka však dokázala nepriaznivý stav vyrovnať. Slovenka sa následne ujala vedenia 5:3, no aj tentoraz nasledovalo vyrovnanie. Víťazku prvého setu musela určiť skrátená hra. Rebecca si v nej vybudovala komfortný náskok piatich bodov, v závere sa však musela obávať o výsledok. Napokon premenila tretí setbal za stavu 6:5.

Úvod druhého dejstva mala vo svojej réžii maďarská tenistka. Bratislavská rodáčka nabrala manko 1:4 s  hrozbou ďalšej straty podania. Tej odolala, ale na príjme sa nedokázala presadiť.

Tretí set začala Šramková zle. Prišla o servis a súperka jej odskočila na rozdiel dvoch gemov. Vďaka bojovnosti potom získala štyri hry za sebou a otočila na 4:2. Dramatický záver si postrážila, v deviatom geme premenila tretí mečbal.

• Šramková mala zapojenie prvého servisu na úrovni 46 %
  • nezahrala žiadne eso
  • vo vzájomnej bilancii vyrovnala na 2:2, Janiovej vrátila dve tohtosezónne porážky

V 2. kole narazí zverenkyňa Filipa Havaja na domácu voľnú kartu Dalmu Gálfiovú alebo Švédku Susanne Celikovú. Dnes sa s turnajom rozlúčila Kristína Kučová.