Home Správy Šramková v 1. kole ITF turnaja v Székesfehérvári favoritku nezaskočila

Šramková v 1. kole ITF turnaja v Székesfehérvári favoritku nezaskočila

SZÉKESFEHÉRVÁR – Rebecca Šramková nestačila v 1. kole turnaja ITF World Tennis Tour v maďarskom Székesfehérvári (100 000 USD, antuka v hale) na tretiu nasadenú Danku Koviničovú z Čiernej Hory po setoch 3:6, 0:6.

Šramková držala s favoritkou krok iba v úvodnej fáze prvého setu. Do prvých vážnejších problémov sa dostala za stavu 1:2. Brejkbal súperky neodvrátila. Manko 1:3 bolo na Slovenku, ktorá sa nachádza o 62 miest v rebríčku nižšie, priveľa. Ďalšie podanie už nestratila, no nedostala sa ani k brejkbalu. Koviničová ukončila prvý set ziskom deviateho gemu čistou hrou.

V druhom dejstve Rebecca nezachytila úvod. Pri vlastnom servise nezískala ani jeden bod. Následne nevyužila na príjme šancu na vyrovnanie. Náskok Koviničovej postupne narastal napriek vyrovnaným gemom. Slovenka nevyužívala gembaly ani brejkbaly a napokon utŕžila „kanára“.