Foto: TASR

Šramková v Limoges výborne rozohratý zápas 1. kola nedotiahla

LIMOGES – Rebecca Šramková prehrala v 1. kole WTA 125K turnaja vo francúzskom Limoges (125 000 USD, tvrdý povrch v hale) s Nemkou Tamarou Korpatschovou po setoch 6:2, 5:7, 2:6.

Bratislavská rodáčka mala výborný vstup do zápasu. V úvodnom geme prelomila servis súperky, následne odolala brejkbalu a zvýšila na 2:0. Ďalšiu hrozbu straty podania zažehnala vo štvrtej hre, vzápätí udrela po druhý raz na príjme a zvyšok prvého setu kontrolovala.

Druhé dejstvo bolo podstatne vyrovnanejšie. Nemka odvrátila na jeho začiatku štyri brejkbaly, ďalší vymazala za stavu 4:4. Rebecca ustála dve šance svojej protivníčky vo štvrtom geme, pri manku 5:6 si však s tlakom neporadila.

Rozhodujúcu časť rozbehla lepšie naša tenistka. Po brejku na 2:1 však stratila 10 fiftínov za sebou a zmobilizovať sa nedokázala ani v koncovke. Rodáčka z Hamburgu využila v ôsmom geme na riterne v poradí tretí mečbal.

Zaujalo nás:

  • Šramková zvládla po svojom 1. servise 40 z 54 výmen
  • Korpatschová bodovala na príjme 2. podania v 71 percentách prípadov
  • tento rok vyhrala aj 3. vzájomný zápas v pomere 2:1 na sety

Pôvodne sa mala v Limoges z pozície „lucky loserky“ predstaviť aj Jana Čepelová, napokon ju však v „pavúku“ nahradila Sílvia Solerová-Espinosová zo Španielska.

About Michal Pokrivka

Check Also

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × four =