Home Správy Šramková vypadla v 2. kole ITF turnaja v Saint-Malo

Šramková vypadla v 2. kole ITF turnaja v Saint-Malo

SAINT-MALO – Rebecca Šramková nestačila v 2. kole na turnaji ITF World Tennis Tour vo francúzskom Saint-Malo (60 000 USD +H, antuka vonku) na Rumunku Irinu Mariu Barovú po setoch 7:6(5), 1:6, 4:6.

Rebecca prišla o svoj servis hneď v úvodnom geme. Odpoveď prišla v šiestej hre. Dramatická druhá polovica prvého setu plná brejkov napokon vyústila do tajbrejku. Barová sa dostala do vedenia 3:1, 4:2 aj 5:3, Slovenka však sériou štyroch bodov za sebou získala prvý set.

Druhé dejstvo malo pre Šramkovú poriadne trpkú príchuť. Nedokázala sa dostať do tempa, na každý fiftín sa nadrela a Rumunka dominovala v kľúčových momentoch. Výsledkom bolo skóre 1:6. Naša tenistka získala svoj jediný gem za stavu 0:3 čistou hrou na podaní.

Ani tretí set sa nezačal pre našu tenistku dobre. Servis si udržala až v piatej hre, keď znížila na 2:3. Súperka si držala náskok brejku do gemu číslo osem. Po vyrovnaní na 4:4 však bratislavská rodáčka ťahala za kratší koniec, pripísala si už len dva fiftíny.

• Šramková zaknihovala 7 es
  • pomer dvojchýb 5:2 z pohľadu Slovenky
  • vzájomná bilancia je po dnešku 2:1 pre Barovú

Za postup do 2. kola si pripíše zverenkyňa trénera Filipa Havaja do rebríčka WTA 9 bodov.