Rebecca Šramková (Foto: Patrik Nemeš)

Šramková po vyhratom prvom sete uhrala len 2 gemy: Hogenkampová katom slovenských tenistiek

PARÍŽ – Slovenská tenistka Rebecca Šramková neuspela v kvalifikácii na grandslamový turnaj Roland Garros. Vo štvrtkovom zápase 2. kola prehrala s Richel Hogenkampovou 6:4, 1:6, 1:6. Holanďanka tak vyradila už druhú Slovenku, keď si v prvom kole poradila s Kristínou Kučovou.


Prvý set v rukách slovenskej hráčky

Šramková pritom nezačala zápas vôbec zle. Napriek stratenému servisu v úvode zápas, dokázala v ďalšom priebehu úvodnej sady prebrať taktovku zápasu a po pár minútach viedla už drtivých 5:1. Holanďanka sa po sérii piatych prehratých gemoch oklepala a ďalšie tri patrili jej. V 10. hre prvého setu však slovenská tenistka využila v poradí druhý setbal a ujala sa vedenia v zápase.

V druhom sete dokonca viedla 1:0, ale od tohto momentu vyhrávala gemy v druhom sete len Hogenkampová. Šramková začala viac chybovať, čo bolo vodou na mlyn pre jej súperku. Holandská tenistka získala šesť hier v rade a osude zápasu musel rozhodnúť tretí set.V tretej sade sme videli bohužiaľ podobný priebeh s identickým výsledkom ako v druhom sete. Šramkovej vôbec nefungoval servis v porovnaní s prvým zápasom, kde na podaní doslova excelovala. V rozhodujúcom sete rýchlo prehrávala 4:0, ale podarilo sa jej znížiť na 4:1. Následne ju však jej súperka opäť brejkla a Šramková prehrala tretí set rovnako ako druhý v pomere 6:1.

Hogenkampová si o postup do hlavnej súťaže zahrá s víťazkou zápasu medzi Britkou Dartovou a Rumunkou Barovou.

kvalifikácia – 2. kolo – dvojhra:
Richel Hogenkampová (Hol.) – Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR) 4:6, 6:1, 6:1

Zdroj: TASR, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Kateřina Siniaková

FOTO Česká semifinalistka Roland Garros prepašovala na turnaj najvernejšieho fanúšika: Zaslúži si najlepšie miesto

OSTRAVA – Už dnes úvodnými zápasmi hlavného turnaja štartuje u našich susedov prestížne halové podujatie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + ten =