Home Správy Šramková na ITF turnaji vo Valencii po veľkom boji bez finále

Šramková na ITF turnaji vo Valencii po veľkom boji bez finále

VALENCIA – Rebecca Šramková prehrala v semifinále ITF turnaja v španielskej Valencii (60 000 USD +H, antuka vonku) s domácou Alionou Bolsovovou Zadoinovovou 6:3, 2:6, 6:7(5).

V úvodnom sete stačil rodáčke z Bratislavy jeden brejk. Pripísala si ho za stavu 3:2 čistou hrou. Súperka získala vo všetkých gemoch na príjme zhodne po dva fiftíny.

Do druhého dejstva vstúpila Rebecca brejkom. Nasledoval útlm, ktorý využila domáca tenistka na obrat na 4:1. V siedmom geme ustála tri šance našej tenistky na ribrejk a o pár minút spečatila vyrovnanie na príjme.

Momentum mala na svojej strane, v rozhodujúcom sete rýchlo utiekla Šramkovej na rozdiel troch hier. Tá po zmene strán odolala štyrom brejkbalom, čo ju povzbudilo a zakrátko vyrovnala na 3:3. Vo zvyšnom priebehu hral prím servis a postupujúcu musela určiť skrátená hra. Slovenka v nej viedla 5:1, nakoniec ju stratila pomerom 5:7.

• celkovo získala Bolsovová Zadoinovová až o 11 fiftínov viac
  • Šramková ju pustila k 13 brejkbalom, sama ich mala len 7

Vďaka postupu do semifinále pribudne slovenskej tenistke do hodnotenia WTA 36 bodov. V pondelok sa posunie do okolia 230. miesta.