Home Správy Šramková deklasovala v semifinále ITF turnaja v Rancho Santa Fe bývalú 12. hráčku sveta

RANCHO SANTA FE – Piata nasadená Rebecca Šramková si poradila v semifinále turnaja kategórie ITF World Tennis Tour v americkom Rancho Santa Fe (25 000 USD, tvrdý povrch vonku) s jednotkou žrebu Yaninou Wickmayerovou z Belgicka hladko 6:2, 6:1.

V prvom sete Rebecca súperku valcovala. Brejkbal v otváracom geme síce nevyužila, no v tretej hre si to vynahradila. Sama zažila na servise kritický moment za stavu 3:2. Hrozbu jeho straty však odvrátila, zvýšila na 4:2 a v ďalšom priebehu stratila jediný fiftín.

V druhom dejstve bratislavská rodáčka nepoľavovala. Rýchlo odskočila do vedenia 2:0 a po druhom úspechu na riterne mala o pár minút k dispozícii náskok 4:1. Ani vidina veľkého víťazstva ju neobrala o koncentráciu. Za stavu 5:1 premenila na príjme hneď prvý mečbal.

• zápas trval len 56 minút
  • Šramková čelil jedinému brejkbalu – úspešne
  • nezahrala žiadne eso, no nespravila ani dvojchybu
  • Wickmayerová bola v minulosti v rebríčku WTA na 12. mieste

Finálovou súperkou sympatickej Slovenky bude tretia nasadená Číňanka Jou Siao-ti alebo domáca Hailey Baptistová.