Boris Becker
Boris Becker (Foto: TASR/DPA - Hendrik Schmidt)

Spoluväzni sa búria a protestujú: Legendárny Becker v base dostal privilegované miesto

LONDÝN – Nemecká legenda a velikán tenisovej histórie Boris Becker pobúril spoluväzňov v anglickej väznici, kde si odpykáva trest za previnenie v konkurznom konaní a tiež zatajovanie dlhov.


Rozhorčení spoluväzni

Spoluväzňov šesťnásobného grandslamového šampióna nahnevalo to, že po sťažnostiach Beckera na miestne pomery sa situácia trojnásobného wimbledonského víťaza okamžite zlepšila. Becker dostal prácu asistenta učiteľa telesnej výchovy, ktorá je bežnou pre ostrieľaných mazákov a tak spoluväzni reagovali rozhorčeným listom, ktorý zaslali guvernérovi.

Beckerovi údajne vadila kvalita aj veľkosť porcií podávaného jedla a tiež nižšie hygienické štandardy, z čoho bol v úvode svojho väzenského pobytu poriadne v šoku. Teraz ale tenisová legenda učí spoluväzňov základy teórie telesnej výchovy a tiež ich oboznamuje s výhodami pravidelného cvičenia, zdravého stravovania a životného štýlu.Lepšie ako väčšina väzňov

Jeho spoluväzni ale namietajú, že na podobnú pozíciu sa v base čaká dlhé roky a tak vehementne protestujú. „Nie je to síce život v absolútnom luxuse, na ktorý bol zvyknutý, ale má to lepšie ako väčšina väzňov,“ povedal nemenovaný zdroj. Zamestnanci väzenia však akúkoľvek protekciu pre bývalého slávneho tenistu popierajú. Podľa nich majú všetci vo väzení rovnaký prístup k vzdelávacím a pracovným možnostiam a aj rovnaké podmienky sa k nim prepracovať.Verí v návrat do Nemecka

Becker si aktuálne svoj trest odpykáva vo väznici kategórie C neďaleko Henley-on-Thames, kde ho presunuli z drsného Wandsworthu. Po vypršaní trestu mu hrozí automatická deportácia, on sám dúfa v návrat do Nemecka ešte do konca roka a následne predčasné prepustenie vzhľadom na miernejšie podmienky v tejto krajine.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + sixteen =