Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Alessandra Tarantino)

Španielska športová legenda ostro kritizuje Nadala za slová o jeho zranení: Záchranná sieť pre prípad neúspechu?

PARÍŽ – Tlieskal mu Paríž aj celý tenisový svet. Rafael Nadal aj napriek obrovským zdravotným problémom pred necelými dvoma týždňami znovu ovládol Roland Garros a vyhral tak aj druhý grandslam sezóny.


Bezprostredne po triumfe podrobne popísal, akými zdravotnými problémami trpí a ako ich chce riešiť. Práve za slová o bolestiach a zdravotných problémoch ho teraz trochu prekvapivo kritizuje jeho slávny krajan.

22-násobný grandslamový šampión si po triumfe v Paríži priznal, že celý turnaj mohol absolvovať len vďaka umŕtvujúcej injekcii do nervu v chodidle a hral tak na necitlivej nohe. Antukový kráľ trpí totiž tzv. Müller-Weissovým syndrómom, kvôli ktorému má chronické bolesti. Následne uviedol, že podstúpi množstvo zákrokov, ktoré by mu mali od chronických bolestí chodidla uľaviť.

„Bude tam rádiofrekvenčná injekcia do nervu a pokus o jeho ľahké spálenie. To by mohlo na dlhšiu dobu fungovať. Pokiaľ to zaberie, budem v tom pokračovať. Pokiaľ nie, bude to iný príbeh,“ povedal na tlačovej konferencii šampión, ktorý by sa rád zúčastnil aj blížiaceho sa Wimbledonu.

Nadala kritizuje krajan José Luis González

„Nesúhlasím s Nadalom, že tak často hovorí o svojich zraneniach,“ uviedol pre ABC strieborný medailista z behu na 1500 metrov na atletickom MS v Ríme a päťnásobný halový majster Európy.

„Myslím, že je zle, keď športovec otvorene pred verejnosťou hovorí o chorobách, pretože sa tým pasujete do úlohy obete. Akože si robíte záchrannú sieť pre prípad neúspechu,“ pokračoval González.„Ak sa rozhodnete ísť do súťaže, musíte vedieť, že ste v pozícii, že môžete. Keď akceptujete takú výzvu, tak ju akceptujte a nesťažujte sa, že máte fyzické problémy,“ premýšľal bývalý atlét.

„Išli ste do toho, že budete bojovať. Bodka. Také dievčatá v modernej gymnastike majú často oveľa väčšie zdravotné problémy ako Nadal. A nehovorí o tom,“ dodal.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal prelietol do osemfinále, Kyrgios otočil atraktívny šláger s Tsitsipasom

WIMBLEDON – Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + fifteen =