utorok , 22 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Šokujúce priznanie americkej hráčky: V Južnej Amerike na mňa ľudia kričali „opica“ počas zápasov
zdroj: www.essentiallysports.com

Šokujúce priznanie americkej hráčky: V Južnej Amerike na mňa ľudia kričali „opica“ počas zápasov

Americká tenisová hráčka Sachia Vickeryová (28) v rozhovore priznala, že počas celej kariéry bola častokrát terčom rasistických útokov, ale po čase sa s tým už dokázala zmieriť a vie, ako sa s rasizmom vysporiadať.


Aktuálne 158. hráčka sveta prezradila, že v minulosti sa nevyhla rasistickým útokom či už na Tour alebo prostredníctvom sociálnych sietí. „Raz som hrala turnaj v Južnej Amerike a niekto z hľadiska na mňa zakričal „opica“. Bolo to veľmi smutné a ťažko som to v tú chvíľu prežívala. Nakoniec som dobre rozohraný zápas možno aj z tohto dôvodu prehrala,“ uviedla Vickery pre Sky Sports.

Sachia Vickery dúfa, že hnutie „Black Lives Matter“ zmení veci k lepšiemu

„Myslím, že ľudia musia byť iba viac vzdelaní. Niektorí by o rasizme chceli vedieť viac, ale môj názor je, že sa to ľudom nedáva do pozornosti. A potom príde prípad, ktorý sa stal pred pár dňami v Amerike a ľudia sú v nemom úžase,“ povedala Vickeryová o Black Lives Matter.„Mnoho mojich priateľov sa ma doslova pýtalo, aké je to prejsť si týmito vecami a aké je to na vlastnej koži zažiť takéto niečo. Chcú o tom viac vedieť. Tvrdia, že by neboli schopní zdielať tieto nepríjemné pocity s verejnosťou,“ uviedla Vickery.

Smrť Afro-Američana Georga Floyda, ktorého zabil biely, policajný dôstojník, vyvolal hlavné protesty v celých Spojených štátoch. „Myslím si, že toto hnutie skutočne dalo ľuďom možnosť dozvedieť sa o týchto veciach, dostávajú informácie a ich názor sa mení,“ dodala Američanka.

Zdroj: TS

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Rafael Nadal, Novak Djokovič

Sebavedomý Djokovič si na Nadala v Paríži verí: Je poraziteľný aj na antuke

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič vo včerajšom finále porazil Diega Schwartzmana 2:0 na sety …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − eleven =