Home Najdôležitejšie Šokujúca prehra Murrayho vo finále: V Bielle podľahol 212. hráčovi sveta

Šokujúca prehra Murrayho vo finále: V Bielle podľahol 212. hráčovi sveta

BIELLA – Britský tenista Andy Murray neuspel vo finále na challengerovom turnaji v talianskej Bielle. V zápase o turnajový triumf podľahol aktuálne 212. hráčovi sveta Ukrajincovi Marčenkovi po setoch 2:6, 4:6.

Murray nevstúpil do zápasu ideálne, keď už v prvej hre stratil podanie a prakticky počas celého setu nedokázal nájsť recept na výborne hrajúceho Marčenka. Na riterne uhral v prvom sete len 3 fiftíny a po ďalšom brejku Ukrajinca prehral úvodnú sadu po 38 minútach hladko 2:6.

Druhý set mal podobný scenár ako úvod prvej sady, aktuálne 125. hráč sveta si opäť neudržal servis a ani v ďalšom priebehu zápasu nenašiel recept na servis Marčenka. Ukrajinský tenista využil v poradí tretí setbal a pripísal si na svoje konto ďalší titul z challengerového okruhu.