Home Správy Sock sa v Atlante po pol roku vrátil prehrou, Dimitrov nestačil na 405. hráča sveta

ATLANTA – Na domácom turnaji kategórie ATP 250 v Atlante (777 385 USD, tvrdý povrch vonku) sa v noci vrátil do hry Američan Jack Sock, ktorý hral prvý turnaj od Australian Open.

Jack Sock, ktorý laboroval v poslednej dobe so zranením palca pravej ruky, prehral v 1. kole 6:7(9), 6:7(5) so Srbom Miomirom Kecmanovičom. V prvom sete sa nezrodil žiadny brejkbal. V skrátenej hre zmazal Američan manko 3:6, vypracoval si aj dva setbaly, ale šťastnejší bol napokon súper. V druhom dejstve vyrovnala bývala svetová osmička, ktorej patrí momentálne v rebríčku až 180. miesto, z 2:5 na 5:5, no tajbrejk zvládol znova lepšie srbský mladík.

Poriadny výbuch predviedol Bulhar Grigor Dimitrov, ktorý prijal v Atlante voľnú kartu. V 1. kole podľahol 5:7, 4:6 Kevinovi Kingovi. Americký kvalifikant je v renkingu až na 405. pozícii. V úvodnom sete stratil bývalý tretí muž sveta dvakrát výhodu brejku. King v závere otočil z 3:5 na 7:5. V druhom dejstve viedol Dimitrov dokonca 3:0 s dvoma brejkmi. Domáci outsider reagoval piatimi gemami za sebou, a hoci duel následne nedoservoval, senzáciu spečatil o chvíľu na riterne.