streda , 27 mája 2020
Tenisový Svet / Názory / Slovenský týždeň: Úvodné turnaje roka veľa radosti nepriniesli
Foto: TASR

Slovenský týždeň: Úvodné turnaje roka veľa radosti nepriniesli

Máme za sebou úvodný turnajový týždeň sezóny 2020. Príprava na Australian Open našim zatiaľ veľa radosti nepriniesla.

Na hlavnom okruhu zaostali Slováci za očakávaniami

Viktória Kužmová obhajovala semifinále na vonkajšom hardovom turnaji kategórie WTA International v novozélandskom Aucklande. Dlho sa tu nezdržala. V úvodnom kole dostala od 15-ročnej americkej hviezdičky Cori Gauffovej debakel 3:6, 1:6. Vôbec jej nepomáhal servis, trápila sa na príjme a výsledok odzrkadľuje dianie na kurte pomerne presne.

Anna Karolína Schmiedlová sa zatiaľ hľadá. Za sebou má už dva turnaje s nie príliš radostnou bilanciou. V 1. kole kvalifikácie vonkajšieho WTA Premier podujatia na tvrdom povrchu v austrálskom Brisbane sa síce „oklepala“ z „kanára“ a Bulharku Viktoriu Tomovovú zdolala, no následne nenašla recept na Martu Kosťukovú z Ukrajiny. Nasledoval presun na obľúbený turnaj WTA International do Hobartu. Na tasmánskom harde sa skončila finálová obhajoba v 1. kvalifikačnom kole na rakete Srbky Niny Stojanovičovej.

V Brisbane to skúšala aj Rebecca Šramková, ktorá nenašla v úvodnom kole eliminácie recept na Viktoriju Golubičovú zo Švajčiarska. Posledným slovenským želiezkom na hlavnom okruhu bol Andrej Martin. Na hardovej 250-ke v katarskej Dauhe podľahol na úvod kvalifikácie subtílnemu Francúzovi Corentinovi Moutetovi.

Na challengeroch víťazne iba Kližan

Martin Kližan vstúpil do sezóny na hardovom challengeri kategórie 80 v novokaledónskej Nouméi. V úvodných dvoch zápasoch (v 1. kole mal voľný žreb) ukázal veľkú bojovnosť, ktorá mu často chýba. Zdolal vďaka tomu Američana Thai-Sona Kwiatkowského a Austrálčana Christophera O’Connella. Bohužiaľ, vo štvrťfinále proti Japoncovi Juičimu Sugitovi zaostal za svojimi možnosťami a získal len tri hry.

Norbert Gombos a Filip Horanský mali v pláne hardový challenger kategórie 125 v Canberre, ktorý bol pre požiare presunutý do iného austrálskeho mesta – Bendiga. Noro prehral po voľnom žrebe z úvodného kola v 2. kole s Američanom Bradleym Klahnom, Filip utŕžil v 1. kole debakel 2:6, 1:6 od domáceho Alexa Bolta.Na okruhu ITF najúspešnejšia Kučová

Dvadsaťpäťtisícový hardový ITF turnaj v Bendigu hrala v rámci prípravy na kvalifikáciu Australian Open Kristína Kučová. Po skalpoch Egypťanky Majar Šerifovej a Rumunky Laury-Ioany Paarovej ju v tesnom štvrťfinále zastavila Jekaterine Gorgodzeová z Gruzínska.

„Pätnástku“ na tvrdom povrchu v tuniskom Monastire zaradili do svojho turnajového itinerára Tereza Mihalíková a Ingrid Vojčináková. Vo dvojhre stroskotali obe v 2. kole. Terka nenašla po voľnom žrebe z 1. kola recept na Poľku Martynu Kubkovú, Ingrid skončila po demolácii Rakúšanky Kerstin Pecklovej na Uzbečke Sabine Šaripovovej. Mihalíková si čiastočne napravila chuť v debli. So Srbkou Bojanou Marinkovičovou prehrali až v boji o titul s indicko-ruským párom Zíl Desaiová/Anastasia Tichonovová.

Poslednou zastávkou so slovenským zastúpením bol 15-tisícový hardový turnaj v španielskom Manacore. Juraj Hochel nezískal v 1. kvalifikačnom kole proti domácemu Juanovi Pablovi Caňasovi Garcíovi ani gem.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nekončiaca tenisová neistota: Toto bude výzva aj pre psychiku tých najlepších

BRATISLAVA – Napriek tomu, že viaceré karanténne opatrenia vrátane izolácie od okolitého sveta už majú slovenskí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 3 =