Home Najdôležitejšie Slovenský týždeň: Kučerovi mladíci vystrčili rožky, Tokio nepotešilo

Slovenský týždeň: Kučerovi mladíci vystrčili rožky, Tokio nepotešilo

Uplynulý týždeň nám titul nepriniesol. Nepriniesol ani veľa radosti, no Dominika Cibulková naznačila možnosti a po období sucha sa ukázali aj mladíci z NTC vedení Karolom Kučerom.

Zmiešané pocity z Tokia

Veľký WTA turnaj v Tokiu absolvovali tri Slovenky. Jana Čepelová potešila zvládnutou kvalifikáciou, zle nehrala ani v 1. kole hlavnej súťaže. Tesná prehra s Češkou Kateřinou Siniakovou môže mrzieť. Žiaľ, súperka bola v druhej polovici zápasu konzistentnejšia.

Magdaléna Rybáriková sa tiež porúčala po 1. kole. A tiež nehrala zle. Osudnou sa jej stala tajbrejková dráma proti inej Češke – Barbore Strýcovej. Nie je na mieste niečo kritizovať, obe tenistky predviedli atraktívny tenis s nábehmi na sieť a bolo to 50:50. Šťastena priala českej hráčke, ktorá potom zaskočila aj Britku Johannu Kontovú.

Osobitnú pozornosť si zaslúži Dominika Cibulková. Výkony, po ktorých jasne zdolala Španielku Carlu Suárezovú Navarrovú a Čepelovej premožiteľku Kateřinu Siniakovú boli obrovským prísľubom. Forhend pracoval na výbornú a naša jednotka aj nadštandardne servovala.

Štvrťfinále proti Dánke Caroline Wozniackej mala bratislavská rodáčka rovnako skvele rozohraté. Držali ju rovnaké zbrane ako predtým, no dva nevyužité mečbaly v koncovke 2. setu ju nalomili. Keď sa k tomu pridali problémy so stehenným svalom, skreč bol na svete. Škoda, dánska tenistka turnaj vyhrala a po tejto výhre sa dostala „na vlnu“. Dominika by ale mala byť fit a v obľúbenom závere roka má na čom stavať. A musí, lebo bodov obhajuje viac ako dosť.

Gombosova obrovská smola

Norbert Gombos, nabitý pozitívnymi emóciami z Davis Cupu, skúsil ATP turnaj v Métach. Napriek náročnému prechodu z antuky na hard mal Nemca Petra Gojowczyka na lopate. Opäť, ako už veľakrát v kariére, tesný duel mu pretiekol pomedzi prsty. Je zbytočné polemizovať o tom, kde by bol Noro v prípade lepšieho zvládania vyrovnaných stretnutí. Rovnako je zbytočné pripomínať, že nemecký tenista turnaj senzačne vyhral.

Návrat Martina Kližana radosť nepriniesol

Martin Kližan sa vrátil na antukovom challengeri v rumunskom Sibiu. Hladká prehra s Talianom Riccardom Bellottim bola aj po pauze zavinenej zranením sklamanie. „Kližo“ by priemerných hráčov oscilujúcich medzi challengermi a ITF turnajmi mal zdolávať. Že to ide aj po zranení dokázala Belinda Benčičová v Petrohrade. Jednoducho, špičkoví hráči z hlavných okruhov by mali o level nižšie dominovať.

Ženy na ITF okruhu tentokrát nežiarili

Anna Karolína Schmiedlová mala na 100-ke v mexickom Tampicu určite tie najvyššie ambície. Pod zem jej ich zahrabala maďarská kráska Fanny Stollárová.

Michaela Hončová skúsila 100-ku v Petrohrade. V singli vypadla prekvapujúco už v kvalifikácii, ale štvorhra jej to vynahradila. Po boku Belindy Benčičovej prehrala až vo finále.

Na 80-ke v americkom Albuquerque bojovala Zuzana Zlochová. Tá kvalifikáciu zvládla, ale v 1. kole hlavnej súťaže ju zradilo rameno a duel radšej vzdala. Vyhratý prvý set nad Američankou Sabrinou Santamariovou pritom sľuboval cenný triumf.

Rovnaký scenár si našiel aj Kristínu Schmiedlovú. Tá vzdala po úspešnej kvalifikácii 1. kolo 25-ky v talianskej Santa Margherite di Pula. Iná 25-ka, v čiernohorskej Podgorici, prilákala viacero našich. Tereza Mihalíková uhrala 2. kolo, Chantal Škamlová a Vivien Juhászová stroskotali v 1. kole. Chantal s Terkou si zahrali finále debla, Vivien bola v semifinále.

„Kučerovci“ naznačili možnosti

Chlapcov máme v poslednom období na ITF okruhu máličko. Ako som už pred týždňom spomínal, všetko sa sústreďuje okolo partie Karola Kučeru z NTC. V egyptskom Šarm aš-Šajchu z nej bojovali Patrik Néma a Lukáš Klein. Paťo si zahral druhé kariérne singlové finále, v ktorom nevyužil mečbal. Napriek tomu je to skvelý výsledok a pozitívny záblesk medzi našimi mladíkmi. Lukáš prehral vo štvrťfinále so súperom, ktorého potom vyradil práve Néma.

Na záver však treba krotiť emócie. Takéto záblesky v podobe jedného finále sú pre budúcnosť nášho mužského tenisu príliš malou iskričkou nádeje.