sobota , 26 septembra 2020
Tenisový Svet / Australian Open / Slovenskí tenisti spoznali žreb kvalifikácie Australian Open
Foto: TASR

Slovenskí tenisti spoznali žreb kvalifikácie Australian Open

MELBOURNE – Šesť slovenských mužov figuruje v kvalifikácii úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open.

Andrej Martin (104. v rebríčku ATP) je v kvalifikácii v úlohe nasadenej päťky. Jeho prvým súperom bude Rus Alexej Vatutin (206.). Víťaz tohto stretnutia si v 2. kole skríži raketu s Nemcom Oscarom Ottem alebo Francúzom Mathiasom Bourgueom. Poslednou prekážkou by mal byť podľa papierových predpokladov 24. nasadený Facundo Bagnis z Argentíny.

Desiaty nasadený Norbert Gombos (108.) a skúsený Lukáš Lacko (178.) sú blízko k derby v 2. kvalifikačnom kole. Prvý menovaný potrebuje najskôr zdolať Argentínčana Juana Pabla Ficovicha (232.), druhý Taliana Roberta Marcoru (177.). Ak by sa jednému zo Slovákov podarilo predrať do eliminačného finále, mal by v ňom čeliť ďalšej našej nádeji – 30. nasadenému Martinovi Kližanovi (140.). Ten musí zdolať postupne Srba Pedju Krstina (239.) a víťaza portugalsko-španielskeho súboja Frederico Ferreira Silva vs Enrique López Pérez.

Jozef Kovalík (138.) je v kvalifikácii nasadený ako č. 26. V úvodnom kole bude súperiť s Nemcom Tobiasom Kamkem (243.). Ak skúseného vyzývateľa zdolá, bude čeliť v 2. kole Dánovi Mikaelovi Torpegaardovi alebo austrálskej voľnej karte Lukovi Savillovi. Záverečnou prekážkou by mal byť 13. nasadený Talian Gianluca Mager.

Filip Horanský (169.) začne proti Španielovi Robertovi Ortegovi-Olmedovi (237.). Ak potvrdí rolu mierneho favorita, v 2. kole narazí na najvyššie nasadeného Rakúšana Dennisa Novaka alebo Nemca Dustina Browna. V prípadnom eliminačnom finále by to mal byť 23. nasadený Steven Diez z Kanady.Kompletný žreb kvalifikácie nájdete TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 4 =