Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Slovenskí priaznivci jasajú: Schmiedlová sa ako náhradníčka dostala do hlavnej súťaže na Australian Open

DUBAJ – Anna Karolína Schmiedlová naberá z Dubaja smer Melbourne. Aj napriek prehre s Maďarkou Babosovou vo finále kvalifikácie na Australian Open si predsa zahrá hlavnú súťaž prvého grandslamového turnaja roka. V stredu po skončení kvalifikácie jej vyžrebovali pozíciu druhej náhradníčky a vo štvrtok sa dozvedela, že po odhlásení niektorých hráčok je už v hlavnom pavúku!


„Nakoniec všetko dobre dopadlo, dostala som sa do hlavnej súťaže,“ napísala šťastná Kajka v krátkej reakcii, keď sa ešte pred odletom z Dubaja dozvedela radostnú správu. „Austráliu mám veľmi rada a teším sa, že ju nevynechám ani tento rok,“ priznala Schmiedlová pre stz.sk

Dvadsaťšesťročná hráčka NTC vysvetlila, ako sa k pozícii náhradníčky dostala: „Bola som medzi top 4 hráčkami s najlepším renkingom vo finále kvalifikácie a medzi nimi sa losovalo poradie pre náhradníčky, tzv. lucky-loser. Skončila som tretia, jedna hráčka už bola odhlásená, takže som vlastne bola druhá náhradníčka. Samozrejme, bola by som radšej, keby som s Babosovou vyhrala a riadne by som sa kvalifikovala, ale aj takto je to skvelé, že si môžem zahrať v hlavnej súťaži.“Slovensko tak v hlavnom pavúku dvojhry žien bude mať dvojnásobné zastúpenie. Okrem Schmiedlovej sa priamo na základe renkingového postavenia predstaví v hlavnej súťaži slovenská jednotka Viktória Kužmová.

Zdroj: stz.sk

About Roderik Pastier

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three − 1 =