Foto: TASR

Slovenské ženy v 1. kole Australian Open proti atraktívnym súperkám

MELBOURNE – Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková, Jana Čepelová a Kristína Kučová sú slovenské želiezka v hlavnej súťaži Australian Open.

Magdaléna Rybáriková vyzve v 1. kole z pozície nasadenej devätnástky Američanku Taylor Townsendovú. Na silovo hrajúcu niekdajšiu juniorskú jednotku by jej variabilita mohla platiť. Ak piešťanská rodáčka uspeje, zmeria si sily s Belgičankou Kirsten Flipkensovou alebo ďalšou Američankou Alison Riskeovou. V 3. kole sľubujú papierové predpoklady konfrontáciu s 15. nasadenou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou.

Dominika Cibulková plní rolu nasadenej dvadsaťštvorky. Aj ju čaká v 1. kole zaujímavá súperka. Konkrétne skúsená Estónka Kaia Kanepiová, ktorá má na začiatku roka veľmi dobrú formu. V prípade postupu ju čaká portorická olympijská víťazka Mónica Puigová alebo domáca veteránka Samantha Stosurová. V 3. kole by ju nemala minúť americká turnajová desiatka Coco Vandeweghová.

Jana Čepelová si zahrá v 1. kole proti drobnej Američanke Lauren Davisovej. Ak si s hrateľnou súperkou poradí, zabojuje o 3. kolo proti 27. nasadenej Češke Petre Kvitovej alebo skúsenej Nemke Andrei Petkovičovej. V 3. kole by mala z príslušnej sekcie žrebu čakať rumunská jednotka žrebu Simona Halepová.

Kristína Kučová si v Melbourne uplatňuje chránený renking. Na úvod vyzve agresívnu Japonku Naomi Osakovú. Ak prekvapí, skúsi zaskočiť 16. nasadenú Jelenu Vesninovú z Ruska alebo v Trnave pôsobiacu Tunisanku Ons Jabeurovú. V prípade postupu medzi 32 najlepších by ju mala podľa papierových predpokladov preveriť domáca nasadená osemnástka Ashleigh Bartyová.

Kompletný žreb nájdete TU.

About Michal Pokrivka

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Utorok 2. marec

BRATISLAVA – Utorkový program prináša bohatú ponuku tenisových zápasov so slovenským zastúpením, v akcii budeme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 2 =