Home Najdôležitejšie Slovenské derby v Belehrade korisťou Schmiedlovej: Šramkovú zdolala bez straty setu a zabojuje o titul

Anna Karolína Schmiedlová

BELEHRAD – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA kategórie 125 v Belehrade. V piatkovom semifinále si poradila s krajankou Rebeccou Šramkovou 7:6 (4), 6:1.

Úvod derby medzi dvomi Slovenkami patril Schmiedlovej, ktorá už v druhom geme mohla svojej súperke odskočiť, ale stav 0:40 na príjme nevyužila. V tretej hre platilo známe futbalové “nedáš-dostaneš”, 122. hráčka sveta prišla o servis, ale okamžite kontrovala ribrejkom. V ďalšom priebehu prvého setu si obe tenistky poctivo držali servise, a tak o osude úvodného dejstva rozhodovala až skrátená hra. V nej Schmiedlová otočila z 3-4 na 7-4 a po hodine a ôsmich minútach viedla 1:0.

Druhý set jednoznačnou záležitosťou Schmiedlovej

Poznačená Šramková z prehajdákaného setu nevstúpila dobre ani do druhej sady, v prvej hre prišla o podanie, následne však ešte znížila na 1:2 a pokúsila sa zápas zdramatizovať. V štvrtom geme nevyužila štyri brejkbaly a to ju prakticky položilo. Vo zvyšku zápasu neuhrala ani gem a Schmiedlová zaslúžene postúpila do finále.

Schmiedlovú čaká v boji o titul víťazka zápasu medzi štvorkou pavúka Petkovičovou a častou spoluhráčkou Kužmovej v debli – Rusovou.