Home Najdôležitejšie Slovenská bojovnosť na Roland Garros: Kužmová aj Šramková otočili duely s favoritkami a čaká ich finále

Viktória Kužmová

PARÍŽ – Slovenské tenistky Viktória Kužmová a Rebecca Šramková sa prebojovali do finále kvalifikácie na grandslamový turnaj Roland Garros.

Kužmová v 2. kole zdolala na parížskej antuke vysoko favorizovanú Češku Lindu Fruhvirtovú 7:5, 3:6, 7:5. V prvom sete otočila z 3:5, v rozhodujúcom z 1:4.

Šramková zvíťazila nad favorizovanou Holanďankou Suzan Lamensovou 4:6, 7:5, 6:2, hoci v druhom sete prehrávala už 2:4, ale podobne ako Kužmová preukázala veľkú bojovnosť a zápas dotiahla do víťazného konca.

Kužmovú v boji o hlavnú súťaž čaká čínska kvalifikačný trojka Lin Zhu, Šramková si zmeria sily s nenasadenou českou súperkou Lindou Noskovou.

ženy – kvalifikácia – 2. kolo: Viktória KUŽMOVÁ (SR) – Linda Fruhvirtová (ČR) 7:5, 3:6, 7:5, Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR) – Suzan Lamensová (Hol.) 4:6, 7:5, 6:2