Slovensko, Fed Cup, Matej Lipták
Matej Lipták a slovenský fedcupový tím (Foto: TASR - Martin Baumann)

Slovenky spoznali dejisko finálového turnaja Pohára Billie-Jean Kingovej: Máme sa na čo tešiť

LONDÝN – Finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej odohrajú na tvrdom povrchu v škótskom Glasgowe v termíne od 8. – 13. novembra.


Účasť na podujatí majú istú aj slovenské tenistky. Okrem zvereniek kapitána Mateja Liptáka sa v Emirates aréne predstavia domáca Veľká Británia, Austrália, Belgicko, Kanada, Česko, Taliansko, Kazachstan, Poľsko, Španielsko, Švajčiarsko a USA.

Veľmi pôsobivá ponuka

Štyria víťazi štyroch trojčlenných skupín postúpia do semifinále. „Sme radi, že finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej 2022 sa uskutoční v Glasgowe. Britská tenisová asociácia (LTA) predložila veľmi pôsobivú ponuku. Úspešne zvládla zorganizovanie zápasov Davisovho pohára v Škótsku a tak sa máme na čo tešiť. Majstrovstvá sveta žien sa budú konať na vrchole sezóny pred vášnivými tenisovými fanúšikmi z celého sveta,“ citovala oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu slová prezidenta Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) Davida Haggertyho.Slovenky mali 15. a 16. apríla nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Do Brisbane však napokon cestovať nemuseli. Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradila Austrália, najvyššie renkingovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa dostalo priamo na finálový turnaj.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Jozef Kovalík

Slováci v akcii: Utorok 28. marca

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 21 slovenských zástupcov. Kovalík a Gombos na challengeroch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + twelve =