Home Správy Slovenky bod nezískali ani vo štvorhre, s Lotyšskom prehrali 0:4

Slovenky bod nezískali ani vo štvorhre, s Lotyšskom prehrali 0:4

by Dominika Mikušiaková

RIGA – Anna Karolína Schmiedlová a Tereza Mihalíková prehrali vo štvrtom zápase 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s dvojicou Diana Marcinkevičová/Jelena Ostapenková po setoch 2:6, 3:6

Slovenská dvojica vôbec nezachytila úvod zápasu a dostala sa do manka 0:3. Za tohto stavu sa Schmiedlová s Mihalíkovou dokázali presadiť na servise Marcinkevičovej, vzápätí však opäť prišli o servis. V celom sete si servis udržali iba raz, prvý set tak prehrali hladko 2:6.

Slovenský pár mal nádejný vstup do druhého setu, keď sa dostal do vedenia 3:1. Od tohto stavu však kraľovali na kurte Lotyšky, ktoré priebeh dokonale otočili. Slovenkám už nepovolili ani gem a druhý set ovládli 6:3.

• Slovenky si servis udržali iba dvakrát, prišli oň v šiestich prípadoch
  • celkovo získali po servise iba 38 % výmen
  • urobili aj 22 nevynútených chýb

Pred štvorhrou už bolo jasné, že Slovenky nemajú šancu na víťazstvo. Postup Lotyšsku zabezpečila Anastasija Sevastovová výhrou nad Rebeccou Šramkovou. Slovensko bude v apríli hrať o záchranu v II. svetovej skupine. Ich súper sa bude losovať spomedzi štvorice Brazília, Veľká Británia, Rusko a Kazachstan. Žreb baráže o II. svetovú skupinu prebehne v utorok 12. februára.