Viktória Kužmová
Viktória Kužmová (Foto: Jaroslav Čársky)

Slováci v akcii: Utorok 21. júna

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví až 15 slovenských zástupcov.


Wimbledonská kvalifikácia so Šramkovou a Kužmovou

Vo Wimbledone štartuje ženská kvalifikácia aj s dvojnásobným slovenským zastúpením. V akcii bude Rebecca Šramková, ktorú na úvod čaká Nórka Eikeriová, Viktória Kužmová o postup zabojuje proti Američanke Kalievovej.

Polášek s Peersom v Eastbourne

V britskom Eastbourne sa predstaví Filip Polášek, ktorý s tradičným parťákom Peersom zabojuje o postup do štvrťfinále. Ich súpermi bude ostrieľaná deblová dvojica Murray/Peers.

Na turnajoch nižšej kategórie sa predstaví až jedenásť našich zástupcov, držíme palce!



Wimbledon (40 350 000 USD, tráva) – Veľká Británia

  • 13:30 – Rebecca Šramková vs Ulrikke Eikeriová (Nor) – 1. kolo kvalifikácie 6:3, 3:6, 6:4
  • 15:00 – Elvina Kalieva (Usa) vs Viktória Kužmová (30.) – 1. kolo kvalifikácie 1:6, 4:6

ATP Eastbourne (760 750 EUR, tráva) – Veľká Británia

  • 15:00 – John Peers (Aus)/Filip Polášek (3.) vs James Murray (Gbr)/Bruno Soares (Bra) – osemfinále 4:6, 7:6(5), 7:10

WTA Bad Homburg (251 750 USD, tráva) – Nemecko

  • 14:00 – Anna Bondárová (Hun)/Greet Minnenová (Bel) vs Tereza Mihalíková/Aljaksandra Sasnovičová (Blr) – osemfinále 3:6, 5:7

M25 Klosters (25 000 USD, antuka vonku) – Švajčiarsko

  • 11:00 – Ján Osuský/Dominik Reček (Cze) vs Mattia Bellucci (Ita)/Federico Iannaccone (Ita) – osemfinále 2:6, 2:6

M15 Kamen (15 000 USD, antuka vonku) – Nemecko

  • 10:00 – Lukáš Palovič (5.) vs Aaron James Williams (Ger – WC) – kvalifikácia 6:2, 6:3
  • 10:00 – Matthew Dellavedova (Aus – 1.) vs Krištof Minárik (14.) – kvalifikácia 6:3, 6:3
  • 11:30 – Jiří Barnat (Cze – 6.) vs Samuel Puškár (10.) – kvalifikácia 6:2, 7:5
  • 12:00 – Franco Emanuel Egea (Arg – 7.) vs Peter Benjamín Privara – 1. kolo 7:5, (4)6:7, 6:2
  • 16:00 – Krištof Minárik/Lukáš Palovič vs Karlo Čubelič (Ger)/Lambert Ruland (Ger) – osemfinále 3:6, 3:6



W25 Klosters (25 000 USD, antuka vonku) – Švajčiarsko

  • 09:00 – Fiona Ganzová (Sui – WC) vs Emma Tóthová (Q) – 1. kolo 1:6, 1:6
  • 13:00 – Klara Cvetkovičová (Sui)/Karolina Kozáková (Sui) vs Paula Cembranosová (Sui)/Emma Tóthová – osemfinále 6:3, (4)6:7, 6:10

W25 Prokuplje (25 000 USD, antuka vonku) – Srbsko

  • 09:00 – Eszter Mériová (5.) vs Marina Stakusicová (Can – 9.) – kvalifikácia 6:0, 6:1

W25 Wichita (25 000 USD, tvrdý povrch vonku) – USA

  • 16:00 – Gala Arangiová (Ita – 4.) vs Martina Okálová – kvalifikácia 0:6, 1:6
  • 20:00 – Martina Okálová/Kristina Voznyaková (Ukr) vs Himeno Sakatsumeová (Jpn)/Amy Zhuová (Usa) – osemfinále

W15 Alkmaar (15 000 USD, antuka vonku) – Holandsko

  • 14:00 – Jasmijn Gimbrereová (Ned – 6.) vs Anika Jašková (Q) – 1. kolo 2:6, 3:6

W15 Bukurešť (15 000 USD, antuka vonku) – Rumunsko

  • 12:00 – Katarína Kužmová (5.) vs Maria Daciana Ciubotaruová (Rou – WC) – 1. kolo 6:4, 3:6, 4:6
  • 15:00 – Eleanor Baglowová/Lucia Martinez Gomezová (Gbr/Esp) vs Bianca Behúlová/Katarína Kužmová (Svk/Svk – 4.) – 1. kolo 2:6, 6:4, 4:10

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič, Rafael Nadal

Daviscupového súboja Nadala s Djokovičom sa nedočkáme, Austrália bez Kyrgiosa

MADRID – Španielsky tenista Carlos Alcaraz povedie svoju krajinu v zápase základnej skupiny finálového turnaja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × three =