Viktória Kužmová
Viktória Kužmová (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

Slováci v akcii: Utorok 14. september

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví štrnástka slovenských zástupcov.


Kučová s Kužmovou v Portoroži

Kristína Kučová v úvodnom kole narazí na Češku Martincovú, Kužmová po úspešnej kvalifikácii zabojuje o postup do osemfinále proti domácej kvalifikantke Mrdežovej.

Schmiedlová v Luxembursku

V metropole Luxemburska bude štartovať slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová, ktorej súperkou v prvom kole bude Kazaška Dijasová.

Martin v Ekvádore nasadenou jednotkou

Andrej Martin sa po dlhšom pobyte v Európe presúva do obľúbenej Južnej Ameriky, konkrétne do Ekvádoru, kde bude plniť rolu turnajovej jednotky. V úvodnom kole narazí na Španiela Tifona.

Na ITF okruhu sa predstaví desiatka našich zástupcov, držíme palce!



WTA Portorož (235 238 USD, tvrdý povrch vonku) – Slovinsko

WTA Luxemburg (235 238 USD, tvrdý povrch hala) – Luxembursko

Challenger Quito (52 080 USD, antuka vonku) – Ekvádor

  • 20:00 – Andrej Martin (1.) vs Pol Martin Tifon (Esp) – 1. kolo 6:7(6), 5:7

M15 Zlatibor (15 000 USD, antuka vonku) – Srbsko

  • 10:00 – Michal Novanský (3.) vs Krištof Minárik (7.) – kvalifikácia 5:7, 2:6
  • 11:30 – Denis Klok (Rus) vs Lukáš Palovič – 1. kolo 3:6, 3:6
  • 16:00 – Dušan Rajič/Aleksandar Tomas (Srb/Aut) vs Matej Gálik/Krištof Minárik – osemfinále 2:6, 4:6
  • 16:00 – Michal Novanský/Lukáš Palovič vs Gergely Madarasz/Peter Nagy (Hun/Hun – 3.) – osemfinále 1:6, 6:7(4)

W25 Jablonec nad Nisou (25 000 USD, antuka vonku) – Česko

  • 10:00 – Natália Slabá (WC) vs Sapfo Sakellaridiová (Gre – 13.) – kvalifikácia 2:6, 0:6
  • 11:30 – Anastasia Detiucová (Cze – 3.) vs Mia Chudejová – kvalifikácia 6:2, 6:4
  • 11:30 – Ema Baraniaková vs Misaki Matsudaová (Jpn – 11.) – kvalifikácia 1:6, 1:6

W25 Medellin (25 000 USD, antuka vonku) – Kolumbia

  • 17:00 – Alica Rusová (1.) vs Sara Alba Verasteguiová (Col) – kvalifikácia 6:0, 6:0

W15 Káhira (15 000 USD, antuka vonku) – Egypt

  • 12:00 – Gloria Ceschiová/Giulia Crescenziová (Ita/Ita – 4.) vs Lamis Alhussein Abdel Azizová/Barbora Matúšová (Egy/Svk) – osemfinále 3:6, 6:7(5)

W15 Sozopol (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) – Bulharsko

  • 13:00 – Katarína Kužmová (6.) vs Maria Krupeninová (Rus) – 1. kolo 6:4, 6:3
  • 16:00 – Alexandra Iordacheová/Beatris Spasovová (Rou/Blr) vs Katarína Kužmová/Jekaterina Reyngoldová (Svk/Rus – 4.) – osemfinále 2:6, 1:6

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Alex Molčan

Alex Molčan po neúspešnej premiére v Davis Cupe: Pokašľal som to

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − 7 =