Filip Polášek, Ivan Dodig
Filip Polášek a Ivan Dodig (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Slováci v akcii: Pondelok 8. marec

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch predstaví až 26 slovenských zástupcov.


Grandslamoví šampióni opäť v hre

V Dauhe do hry vstúpia z pozície nasadeného tretieho páru čerství grandslamoví šampióni Ivan Dodig a Filip Polášek, proti ktorým sa v boji o štvrťfinále v Katare postaví novozélandsko-rakúsky pár.

Molčan o pomstenie Horanského, Zelenay v debli o štvrťfinále

Vo francúzskom Marseille sa o hlavnú súťaž po včerajšom senzačnom triumfe s Hoangom pobije Alex Molčan, ktorý môže v súboji s Gulbisom pomstiť včerajšie vyradenie svojho krajana Horanského. O štvrťfinále v deblovej súťaži zabojuje Igor Zelenay s indickým parťákom Sharanom, ktorí nastúpia ako nasadené štvorky proti španielskej dvojici v pozícii favoritov.

Schmiedlová štartuje v Mexiku

V mexickej Guadalajare sa do hry dostane Anna Karolína Schmiedlová, ktorá bude čeliť turnajovej päťke Hibinovej.

V Bratislave až 14 domácich zástupcov

V Bratislave bude dnes v kvalifikácii bojovať až sedemnásť našich tenistov, v Španielsku, Turecku a Egypte bude v kvalifikačných bojoch pokračovať pätica našich dievčat.

Držíme palce!



ATP Dauha (890 920 EUR, tvrdý povrch vonku) – Katar

ATP Marseille (409 765 EUR, tvrdý povrch hala) – Francúzsko

  • 13:30 – Alex Molčan vs Ernests Gulbis (Lat) – finále kvalifikácie 6:2, 6:4
  • 18:40 – Divij Sharan (Ind)/Igor Zelenay (4.) vs Alejandro Davidovich Fokina (Esp)/Marc López (Esp – PR) – osemfinále 4:6, 2:6

WTA Guadalajara (235 238 USD, tvrdý povrch vonku) – Mexiko



M15 Bratislava (15 000 EUR, tvrdý povrch hala) – Slovensko

  • 10:00 – Andrej Stehlík (Alt) vs Niklas Rohrer (Aut) – 1. kolo kvalifikácie 3:6, 3:6
  • 11:30 – Mikalai Haliak (Blr – 5.) vs Matej Gálik (WC) – 1. kolo kvalifikácie 7:5, 6:4
  • 11:30 – Peter Naď (WC) vs Edward Hubner (Gbr – 12.) – 1. kolo kvalifikácie 4:6, 7:6, 9:11
  • 11:30 – Patrik Jančovič vs Krištof Minárik (13.) – 1. kolo kvalifikácie 2:6, 1:6
  • 13:00 – Jakub Kaťuch (WC) vs Luca Van Assche (Fra – 10.) – 1. kolo kvalifikácie 2:6, 2:6
  • 13:00 – Miloš Karol vs Nikolas Ľahký (16.) – 1. kolo kvalifikácie 6:3, 6:2
  • 13:00 – Piotr Grynkowski (Pol – 6.) vs Tomáš Baláži – 1. kolo kvalifikácie 6:0, 6:1
  • 14:30 – Eero Vasa (Fin – 7.) vs Michal Krajčí (WC) – 1. kolo kvalifikácie 6:3, 6:3
  • 14:30 – Andrej Krajčík (WC) vs Štěpán Pecák (Cze – 15.) – 1. kolo kvalifikácie 3:6, 2:6
  • 14:30 – Amaury Raynel (Fra) vs Andrej Glváč (11.) – 1. kolo kvalifikácie 6:3, 6:2
  • 16:00 – Dung Em Oliver Dao (Alt) vs Samo Polakovič – 1. kolo kvalifikácie 4:6, 3:6
  • 16:00 – Jakub Krošlák (Alt) vs Radovan Michalík (WC) – 1. kolo kvalifikácie 6:1, 1:6, 10:7
  • 17:30 – Andrea Guerrieri (Ita – 1.) vs Martin Dobrý – 1. kolo kvalifikácie



W15 Antalya (15 000 USD, antuka vonku) – Turecko

  • 10:00 – Klára Ondrejčeková vs Ani Vangelova (Bul – 9.) – kvalifikácia 3:6, 1:6

W15 Manacor (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) – Španielsko

  • 10:30 – Yvonna Žuffová vs Nina Radovanovičová (Fra – 13.) – kvalifikácia – odložené

W15 Sharm El Sheikh (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) – Egypt

  • 10:00 – Sveva Mazzariová (Ita) vs Katarína Kužmová (11.) – kvalifikácia 1:6, 3:6
  • 10:00 – Barbora Matúšová (3.) vs Sophie Luescherová (Sui – WC) – kvalifikácia 6:3, 6:1
  • 11:00 – Jenna DeFalcová (Usa – WC) vs Romana Čisovská (12.) – kvalifikácia 6:1, 4:6, 10:4



Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Tenisové tipy (17.4.): Zdolá senzačný premožiteľ Nadala aj ďalšiu náročnú prekážku v podobe nórskeho antukára?

BRATISLAVA – Ani dnes nechýba tradičný článok s tipmi, ktoré sa snažíme uviesť do vašej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + one =