slovenskí reprezentanti oslavujú víťazstvo 3:1 v zápase 1. svetovej skupiny Davisovho pohára
slovenskí reprezentanti oslavujú víťazstvo 3:1 v zápase 1. svetovej skupiny Davisovho pohára (Foto: TASR - Martin Baumann)

Slováci spoznali súpera v boji o finálový turnaj Davisovho pohára: Pre divákov to bude sviatok, hovorí Moška

MADRID – Slovenskí tenisti privítajú v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Davisovho pohára 2022 Taliansko. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Madride. Hrať sa bude 4.-5. marca. Na finálový turnaj sa prebojujú víťazi 12 kvalifikačných duelov. Účasť už majú istú tohtoroční finalisti Chorvátsko s Ruskom i Veľká Británia a Srbsko, ktorí dostali od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) voľné karty.


Zverenci kapitána Tibora Tótha si zabezpečili účasť v kvalifikácii vďaka septembrovému víťazstvu 3:1 nad Čile v bratislavskom NTC. O dva body sa zaslúžil Norbert Gombos, ktorý zdolal Nicolasa Jarryho i Cristiana Garina. Ďalší pridali vo štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom. Slováci dvakrát neuspeli v súbojoch o finálový turnaj. Vo februári 2019 prehrali v NTC s Kanadou 2:3, v marci 2020 podľahli doma Česku 1:3.

Moška: Je to jeden z najsilnejších tímov sveta

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška považuje Taliansko za jedného z najsilnejších súperov. „Je to jeden z najsilnejších tímov sveta, ktorý má dvoch hráčov v elitnej svetovej desiatke – Mattea Berrettiniho a Jannika Sinnera. Taliani sú silní na všetkých povrchoch. Teším sa, že v NTC privítame skvelý tím, pre slovenských tenisových fanúšikov to bude sviatok. Nemáme čo stratiť. Pokiaľ ide o voľbu povrchu, poradíme sa s kapitánom DC tímu Tiborom Tóthom a hráčmi,“ uviedol pre TASR Moška.Aj Polášek považuje Taliansko za veľmi náročného protivníka. „Taliani majú podľa mňa najlepšiu nastupujúcu generáciu na svete na čele s Berrettinim, Sinnerom a Musettim. Skúsime však zabojovať a uvidíme, ako to dopadne,“ povedal pre TASR deblový špecialista. V doposiaľ jedinom vzájomnom stretnutí v marci 2009 na antuke v Cagliari zvíťazili Taliani 4:1.

žreb kvalifikácie o postup na finálový turnaj Davisovho pohára 2022:
Francúzsko – Ekvádor, Španielsko – Rumunsko, Fínsko – Belgicko, USA – Kolumbia, Holandsko – Kanada, Brazília – Nemecko, SLOVENSKO – Taliansko, Austrália – Maďarsko, Nórsko – Kazachstan, Švédsko – Japonsko, Argentína – Česko, Kórejská republika – Rakúsko 

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Rebecca Šramková, W60 Trnava

Slováci v akcii: Pondelok 5. decembra

BRATISLAVA – Dnešný deň bude v akcii 15 slovenských zástupcov. M15 Trnava (15 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + 12 =