Home Najdôležitejšie Skvelý Lacko v Bielle zaskočil favorita: V zápase stratil len 5 gemov

Skvelý Lacko v Bielle zaskočil favorita: V zápase stratil len 5 gemov

Lukáš Lacko

BIELLA- Slovenský tenista Lukáš Lacko uspel v prvom kole na challengerovom turnaji v talianskom meste Biella. V úvodnom zápase zdolal v pozícii outsidera Slovinca Kavčiča po setoch 6:3, 6:2.

Od úvodu zápasu boli obaja tenisti dominantní na servisoch a aj napriek tomu, že každý z hráčov mal brejkbalové príležitosti, tak po šiestich gemoch svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 3:3. Kľúčový gem prvého setu sa odohral v ôsmej hre, keď sa Lackovi podarilo prelomiť podanie svojho súpera a vzápätí využil tretí setbal a po 47 minútach viedol 1:0.

Druhý set mal jednoznačný scenár, Kavčič nezachytil úvod a po desiatich minútach prehrával už hrozivých 0:4. Slovenský tenista nemal na servis až do konca zápasu žiadny problém a druhý set ovládol hladko po výsledku 6:2.

V osemfinále sa stretne s víťazom zápasu medzi dvomi krajanmi Musettim a Napolitanom.