Home Najdôležitejšie Skvelý Kovalík zvládol kvalifikačné finále: Po výhre s mladým Rusom v hlavnej súťaži prestížneho Hamburgu

Jozef Kovalík

HAMBURG – Slovenský tenista Jozef Kovalík sa predstaví v hlavnej súťaži na antukovom turnaji ATP v nemeckom Hamburgu. V nedeľňajšom finále kvalifikácie zdolal šiesteho nasadeného Rusa Alexandra Ševčenka v troch setoch 7:6 (6), 4:6 a 6:4.

Úvodný set kvalifikačného finále priniesol poriadnu drámu, keď ani jeden z tenistov nedokázal brejknúť súpera a o víťazovi úvodného dejstva musel rozhodnúť tajbrejk. V tom mal viac trpezlivosti Kovalík, ktorý za hodinu aj deväť minút vyhral vyrovnaný set 8:6 v tajbrejku.

Druhé dejstvo v štvrtej, piatej aj šiestej hre prinieslo hneď tri brejky a aj keď v deviatej hre ruský víťaz tohtoročného bratislavského challengeru podával na víťazstvo neúspešne, brejkom v desiatej hre získal za 41 minút druhý set po výhre 6:4.

Rozhodujúce dejstvo pripomínalo drámu z toho prvého, keď v prvej osmičke hier sme neboli svedkami jediného brejkbalu! V deviatom geme ale Kovalík zabral na podaní ruského súpera a za stavu 40:15 premenil na brejk hneď prvý brejkbal v treťom sete. Následne Ševčenko dokázal na servise Kovalík zabrať, keď si vynútil aj brejkbal, ale ten slovenský tenista dokázal odvrátiť a k ďalším už Rusa nepustil a za dve hodiny aj 34 minút sa radoval z postupu do hlavnej súťaže prestížneho podujatia.

finále kvalifikácie: Jozef KOVALÍK (SR) – Alexander Ševčenko (Rus.-6) 7:6 (6), 4:6 a 6:4

Zdroj: ts, TASR