Home Najdôležitejšie Skvelá Šramková vyradila aj veľkú favoritku a hlavný turnaj Australian Open má na dosah

Rebecca Šramková

DUBAJ – Po Anne Karolíne Schmiedlovej sa v Dubaji vo finále kvalifikácie na Australian Open predstaví aj ďalšia slovenská tenistka Rebecca Šramková.

Šramková si v boji o finále poradila s veľkou mexickou favoritkou a nasadenou 26. Renatou Zarazuaovou, ktorú za necelú dva a pol hodiny zdolala v troch setoch.

Slovenka nevstúpila do zápasu ideálne, keď hneď stratila svoj úvodný servis a mexická favoritka následne udržala podanie a vyhrávala 2:0. Potom ale prišli chvíle Šramkovej, ktorá sa parádne nakopla a získala štyri hry v rade. Následne ale prišiel ribrejk zo strany Mexičanky a začínalo sa odznova. O osude úvodného dejstva rozhodla šiesta hra, v ktorej Šramková opäť zobrala favoritke podanie a za 51 minút získala úvodné dejstvo vo svoj prospech – 6:4.

Druhé dejstvo bolo rozdielne ako to prvé, keď o osude druhého setu rozhodol jediný brejk. Ten sa podarilo v piatej hre zrealizovať Mexičanke a za 43 minút ho získala vo svoj prospech – 3:6.

Posledný krok bol najťažší

O osude záverečného setu sa rozhodovalo už v úvode. Šramková doňho vstúpila vyhratým servisom a keďže všetky ďalšie tri hry priniesli brejk, Slovenka vyhrávala 3:1. Následne sa obidve hráčky na servise skoncentrovali a brejk už neprišiel ani na jednej strane. Poriadnou drámou bol ale posledný gem zápasu, v ktorom Šramková musela odvracať tri brejkbaly súperky, ale v poradí tretí mečbal premenila na víťazstvo a za takmer dve a pol hodiny sa radovala z celkového triumfu – 6:3.

Vo finále kvalifikácie Šramková narazí na náročnú slovinskú súperku a nasadenú kvalifikačnú jednotku Juvanovú, ktorá v semifinále nestratila ani set s Kalininovou (6:2, 6:4).